banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

AK Parti ile MHP arasında büyük kavga

banner1357

Karaman'da AK Parti ve MHP arasında krizi çıktığı öğrenildi. MHP'li Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, yaptığı hizmetlerin eleştirilmesine tepki göstererek "Biz hortumlardan kestiklerimizi, hizmete sunuyoruz" ifadelerini kullandı. AK Parti ise MHP'li başkana sert tepki gösterdi.

SİYASET 09.08.2019, 16:46 09.08.2019, 16:51
AK Parti ile MHP arasında büyük kavga
banner1353
banner1375

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den MHP'ye geçen Karaman'da Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, geçtiğimiz Mayıs ayındaki belediye meclis toplantısında AKP ile meclis üyesi ile borç polemiğine girerek, "Kağıtta, kalemde, rakamlarda falan Karaman halkını kandırmayacağız. 'Cumhur İttifakı'nın bazı şeylerine sadık kaldığımız için borçları binada ilan etmemişsek kimse, bizi daha da zorlamasın" demişti.

Karaman'da AK Parti ve MHP arasında borç krizinden sonra şimdi de "hortumculuk" krizi yaşandığı öğrenildi. MHP'li Başkan Savaş Kalaycı, 150 milyon borca rağmen yaptığı hizmetlerin eleştirilmesine tepki göstererek "Biz hortumlardan kestiklerimizi, hizmete sunuyoruz. Biz cebe çalışmıyoruz" ifadesini kullandı.

"HORTUMLARI KESTİK"

Karaman Belediyesini AKP'den 150 milyon borçla devraldığı belirtilen MHP'li Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın kendisini sosyal medyadan eleştirenlere tepki gösterdiği görüldü. Uluslararası Türk Dünyası Şöleninde yaptığı konuşmada, kendisinin ve belediye hizmetlerinin sosyal medyadan sahte hesaplarla eleştirildiğini ifade eden Kalaycı, bu kişileri 'yapılan hizmetlerden rahatsız olanlar' diye adlandırdı. Başkan Kalaycı, "Diyorlarmış ki; 'Kalaycı geldi geleli 3 ayda birçok etkinlik yaptı.' Yani şöyle demek istiyor aslında, bu değirmenin suyu nereden geliyor? Emmioğlu, biz israfı kestik israfı. Emmioğlu biz yandaş-yoldaş kayırmadık. Biz hortumlardan kestiklerimizi, artırdıklarımızı bu millete hizmet olsun diye sunuyoruz. Biz cebe çalışmıyoruz. Bunlar yapılan hizmetlerden rahatsızlar. Tabi nasıl bir yer bıraktıklarını biliyorlar" dedi.

AK PARTİ'DEN TEPKİ: "YENİLİR YUTULUR DEĞİL"

MHP'li Belediye Başkanı Kalaycı'nın açıklamalarına sert tepki gösterdiği görülen AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan ise sosyal medya hesabı üzerinden karşılık verdi. Çağlayan, "Belediye Başkanı önceki dönem AK Partili Belediye yönetimlerini yandaşı ve yoldaşı kayırmakla, belediye kaynaklarını ceplerine atmakla hortumlamakla suçlamaktadır. Bu ağır ithamlar yenilir yutulur değil. Belediyenin tüm evrak ve belgeleri elinizde, tespit ettiğiniz suç ve suçlular varsa göreviniz gereği size düşen suç duyurusunda bulunarak suçluların yargılanmasını sağlamaktır. Sayın başkan boş boş konuşmayacaksın, hele iftira hiç atmayacaksın çünkü size yakışmaz. Milletimizin sizden beklediği laf yapmak değil, gereğini yapmanızdır" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42