Hilas Otel

Çelik İnşaat

AK Parti'den YSK kararı sonrası açıklama

YSK'nın AK Parti'nin İstanbul itirazlarına dair ara karar vermesinin ardından AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel'den açıklama geldi. 

AK Parti'den YSK kararı sonrası açıklama
banner1311

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'İstanbul seçimleri ile ilgili olarak YSK’ ya ileri sürdüğümüz 8 ana başlıktaki iddialarımız kabul edilerek araştırılmasına karar verildi' ifadelerini kullandı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler ise, konuya ilişkin açıklamasında 'KHK ile ilgili itirazımızla ilgili konu, ek bir beyan dilekçesiydi, bununla ilgili ara kararını oluşturdu. Kurul, bundan sonra esas ana itiraz konularımıza odaklanacaktır.' ifadelerini kullandı.

İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi gerektiğini ifade eden Güler açıklamasında şunları ifade etti:

'Bizim esas Seçim Kanun'un 130. Maddesi kapsamında verdiğimiz ana dilekçemizde bu husus (KHK'lı seçmenler) yoktu. Bu ek beyan olarak verildi. Ama ana iddialarımız, itirazlarımız sandık kurulu başkan ve üyeleri, seçmen listesindeki usulsüzlükler, kısıtlı seçmenlerin oy kullanması, sandık başındaki birçok evrakın oy sayım döküm cetvelinden tutun da sandık sonuç tutanaklarına kadar birçok seçim sonuçlarını doğrudan etkileyecek evrakın usulsüz, yanlış, zincirleme bir şekilde ilçe seçim kurullarında, Büyükçekmece ve Maltepe üzerinde olduğu gibi birçok usulsüz ve yetkisiz işlemin olduğunu iddia ediyoruz. Bunların hepsi bu seçimlerin iptalini gerektirecek hususlar. Sadece KHK ile ilgili itirazımızla ilgili konu, ek bir beyan dilekçesiydi, bununla ilgili ara kararını oluşturdu. Kurul, bundan sonra esas ana itiraz konularımıza odaklanacaktır.'
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1310

banner1300