Hilas Otel

Çelik İnşaat

AK Parti'den İstanbul'da mazbata itirazı!

AK Parti'den İstanbul'da mazbata itirazı geldi. 

AK Parti'den İstanbul'da mazbata itirazı!

AK Parti, İstanbul'da itirazlar sonuçlanıncaya kadar mazbata verilmemesi için İstanbul İl Seçim Kurulu'na başvuruda bulundu. 

İstanbul'da sadece Maltepe'de oy sayım işlemi devam ederken, 16:00 itibariyle 71 sandığın kaldığı Maltepe'de sayım işleminin gece saatlerinde bitmesi bekleniyordu. Sayım işleminin bitmesinin ardından resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nun mazbatayı almasının önünde engel kalmıyordu. 

AK Parti tarafından İl Seçim Kurulu'na yapılan başvuruda, sayımlar bitse dahi itirazlar sonuçlanıncaya kadar mazbata verilmemesi istendi. Kurulun alacağı karar ise merak konusu oldu. 

İstanbul İl Başkanı Şenocak açıkladı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak itirazlarıyla ilgili, “Tüm sonuçlar açıklanana kadar İstanbul’daki mazbatanın düzenlenmemesi noktasında İl Seçim Kuruluna itirazımı gerçekleştirdik. Kanunun bize tanımış olduğu hakkı kullanarak böyle bir talepte bulunduk. Şimdi Yüksek Seçim Kurulunun vereceği karara kadar İstanbul’daki mazbatanın düzenlenmemesini il seçim kurulundan talep etmiş olduk” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER