Hilas Otel

Çelik İnşaat

AK Parti'de gündemdeki isim konuştu!

Sabah saatlerinde istifa ettiği yönünde haberler çıkan AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla iddiaların doğru olmadığını belirtti. 

AK Parti'de gündemdeki isim konuştu!
banner1311

Sabah saatlerinde Hande Fırat'ın köşe yazısıyla gündeme gelen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'İstifa etsinler' sözleri üzerine istifa dilekçesini AK Parti yetkililerine verdiği iddia edilen AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Yeneroğlu, yaptığı açıklamada, 'İstifa ettiğim haberi doğru değil. Hande hanım maalesef off the record bir görüşmeyi teyit bile ettirmeden,hatalı bir biçimde düşük cümlelerle vermiş.Ben kendilerine, 'kamuoyu üzerinden bir mesaja gerek olmadığını, Sn Cumhurbaşkanımızın şahsımla ilgili bir güvensizliği durumunda bana doğrudan iletebileceğini ve istifamı istemesi durumunda istifamı verebileceğimi, kendisine şimdiye kadar hiçbir zaman saygıda kusur etmediğim gibi bundan sonra da etmeyeceğimi belirttim. Bunun ötesinde tüm spekülasyonlar gerçek dışı. Ben Ak Partiliyim. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Ak Partinin programı ve özgürlükçü ve müreffeh Türkiye vizyonu doğrultusunda siyaset yapmaya devam edeceğim. Bunu beni siyasete davet eden başta Sn Cumhurbaşkanımıza ve beni destekleyen seçmenimize borçluyum.Mücadelesini verdiğim özgürlükçü demokrasi konusunda Ak Parti'yi suçlayanların birçoğunun her değerlendirme ve her öz eleştiriyi 'hesabı ne acaba' şeklinde algılaması benim sorunum değil. Bu bir sosyalizasyon meselesi. Ben düşük profilli hesap yapmam. Görüşlerimi hiç gizlemedim. Bundan sonra da gizlemeyi düşünmüyorum. Bu görüşlerimle hemhal Ak Parti programı ve vizyonu sebebiyle Ak Parti hareketi Türkiye'de demokrasi mücadelesinin öncüsü olmuş, sessiz devrimler gerçekleştirmiştir. Bu doğrultuda daha yapılacak çok işler vardır. Hatırlatmalarım buna...' dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300