banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Af talebi kabul edilen Aylin Nazlıaka'dan ilk açıklama

banner1357

CHP Parti Meclisi, Atatürk portresi tartışması sonrasında, Mart 2016'da partiden ihraç edilen Aylin Nazlıaka'nın af talebini kabul etti. Konuya ilişkin açıklama yapan Nazlıaka "Bu süreçte zaten partimden hiç kopmamıştım. Ancak bu bağın yeniden resmi olarak kurulmasından dolayı da çok mutluyum" dedi.

SİYASET 15.09.2019, 17:49 Ahmet Dirim
Af talebi kabul edilen Aylin Nazlıaka'dan ilk açıklama
banner1353
banner1375

Atatürk portresi tartışması sonucunda partiden ihraç edilen önceki dönem Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka için af çıktı. Konuya ilişkin açıklama yapan Nazlıaka "Başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na ve bu kararın alınmasına katkı sağlayan Parti Meclisi üyelerimize çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

CHP Parti Meclisi bugün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplandı. CHP Genel Merkezi'nde olağanüstü gündemle toplanan Parti Meclisi'nde gündem konularından biri Aylin Nazlıaka'nın da aralarında bulunduğu bazı isimlerin bağışlanıp partiye dönmeleri oldu.

PARTİYE DÖNMESİ ONAYLANDI
Yapılan gizli oylamada Aylin Nazlıaka'nın partiye dönmesi oylandı. Oylama sonucunda Aylin Nazlıaka'nın partiye dönüşü kabul edildi.

OYLAMA YAPILDI
Aylin Nazlıaka için oylama yapıldı. Yapılan oylama sonucunda kullanılan oy sayısı 51, kabul oyu 28, red oyunun ise 23 olduğu açıklandı.

AYLİN NAZLIAKA'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ
Kararı, Habertürk muhabiri Ömer Topsakal'a değerlendiren Nazlıaka, 4 yıllık süreçte partisiyle ilişkisini koruduğunu belirterek "Yaklaşık 4 yıl süren bu süreçte zaten partimden hiç kopmamıştım. Ancak bu bağın yeniden resmi olarak kurulmasından dolayı da çok mutluyum. Türkiye'nin CHP'ye, CHP'nin de herkesi kucaklayan bir parti olmaya ihtiyacı var. Başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na ve bu kararın alınmasına katkı sağlayan Parti Meclisi üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Partimin bir neferi olarak, aydınlık Türkiye için çalışmaya devam edeceğim." dedi.

Yorumlar (0)
banner1371
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 15 Kasım 2019
İmsak 05:48
Güneş 07:16
Öğle 12:24
İkindi 14:59
Akşam 17:22
Yatsı 18:46