Abdullah Gül'den seçim açıklaması: Bize yapılanları...

İstanbul seçim sonuç sonuçlarını değerlendiren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'Vaktiyle bize yapılan yanlışları güçlü olunca biz başkalarına yapmamalıyız.' dedi.

Abdullah Gül'den seçim açıklaması: Bize yapılanları...
banner1314

İstanbul'da seçim sonuçlarına itiraz devam ederken, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, seçim sonuçlarına dair Odatv'den Ayşe Bakkal'a ufak bir açıklama yaptı. 

Abdullah Gül ile konuşan Ayşe Baykal, bugünkü yazısında '31 Mart seçimleri öncesi ve sonrası yaşananlar, bir vatandaş olarak herkes gibi beni de endişelendirdi. Kendisine İstanbul'daki seçim sonuçlarını nasıl değerlendirdiğini sordum. Gelinen noktanın çok üzücü olduğunu; vaktiyle bize yapılan yanlışları, bizim güçlü olunca başkalarına yapmamamız gerektiğini anlattı. Türkiye'nin demokrasi gücünün büyük olduğuna inandığını söyledi.

Hayrunnisa Hanım'ın 2014 yılındaki intifadasını başörtülü bir kadın olarak değerli gördüğümü de ilettim. Toplumun verdiği rollerin dışına çıkabilen kadınları seviyorum zira. Benim sözlerime karşılık, Abdullah Bey eşinin adalet duygusunun çok yüksek olduğunu söyledi.' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300