banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

2 eski bakan ve 2 eski milletvekili AK Parti'den istifa etme kararı aldı

banner1357

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in ardından eski bakanlardan Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay ile eski Milletvekili Abdullaj Başcı, eski milletvekili Kerim Aydemir, AK Parti'den istifa etme kararı aldı. 

SİYASET 29.08.2019, 09:32
2 eski bakan ve 2 eski milletvekili AK Parti'den istifa etme kararı aldı
banner1353
banner1375

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yeni parti kuracağını açıklayan eski bakan Ali Babacan'ın ardından AK Parti'den istifa etti. Ergin ve Babacan istifaları sonrasında eski bakanlardan Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay ile 26. Dönem Milletvekili Abdullah Başcı, 23. Dönem Milletvekili Kerim Aydemir de AK Parti'den istifa etme kararı aldı.

YENİ PARTİYİ 8 AĞUSTOS'TA DUYURMUŞTU

Yeni parti hazırlığını sürdüren Ali Babacan, 8 Temmuz'da kurucusu olduğu AK Parti'den istifa etmişti. Ali Babacan, yeni parti kuracağını da 8 Ağustos'ta resmen duyurmuştu.

2 AY ÖNCE İSTİFA ETMİŞ

Babacan'ın ardından eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, üç dönem milletvekilliği ve Adalet Bakanlığı yaptığı AK Parti'den istifa etti. Ergin'in Babacan ile birlikte kurulacak partide görev alacağı iddia ediliyor.

Ergin, Gazete Duvar'a yaptığı açıklamada "Sayın Babacan'dan birkaç gün sonra, yani yaklaşık iki ay önce istifa ettim. Yargıtay'ın internet sitesine girerek 'parti üyeliğinden çıkma' butonuna basarak bu işi yaptım ama bunun nümayişini yapmadık" dedi.

4 İSİM İSTİFA KARARI ALDI

Ergin'in istifa etmesinin sonrasında eski bakanlardan Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay ile 26. Dönem İstanbul Milletvekili Abdullah Başcı, 23. Dönem Ağrı Milletvekili Kerim Aydemir, AK Parti'den istifa kararı aldı.

Yorumlar (0)