Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
5s dikey akın HRS Ajans

Sivilce Tedavisinde Doğru Bilinen Yanlışlar!

featured

Sivilce Tedavisinde Doğru Bilinen Yanlışlar! Bir türlü geçmeyen sivilceler hayatınızı kabusa çevirebilir. Sivilce problemlerinden kurtulmanın ilk adımı, sıklıkla yapılan cilt bakım hatalarından uzak durmaktır. İşte sivilce tedavisinde doğru bilinen yanlışlar

Yaz, kış veya yağışlı mevsim fark etmeksizin akne veya sivilceler sizi asla terk etmez. Akne, aşırı yağ (sebum), bakteri, hormon dalgalanmaları, ölü deri hücreleri ve batık tüylerin üretimi sonucu oluşan tıkanmış gözeneklerin neden olduğu bir cilt durumudur. Sivilceyle mücadeleyi yönetmek ve onunla savaşmak için çok çaba sarf ediyoruz.

Ancak yine de cilt bakımı durumu hakkında, çoğu zaman çok fazla kafa karışıklığına neden olan ve yarım yamalak efsanelere yol açan bir sürü spekülasyon var. Muhtemelen çikolata alımınızı sınırlamak, nemlendirici kullanmamak, çok fazla patates cipsi yememek, yüzünüzü sık sık yıkamak gibi her türlü tavsiyeyi duymuşsunuzdur. O halde lafı daha fazla uzatmadan sivilce ve cilt bakımı hakkındaki efsaneleri yıkmaya ne dersiniz?

1. KÖTÜ HİJYEN AKNEYE NEDEN OLUR

Çoğu kişinin düşündüğü gibi, sivilcelerin tek nedeni kirli cilt değildir. Yüzünüzü gereğinden fazla temizlemek için aşırı yıkama ve aşırı ovma cildinizi tahriş eder ve sivilceleri daha da kötüleştirebilir. Ayrıca, yüzünüzü temizleme jelleriyle sürekli yıkıyor olmak, cildin doğal nemini kaybetmesini sağlar ve cildinizin daha fazla sebum üretmesine zemin hazırlar. Yani, sivilce oluşumuna neden olur.

2. KARINCALANMA ÜRÜNÜN ÇALIŞIYOR OLDUĞU ANLAMINA GELİYOR

Bu her zaman doğru değildir. Kısa bir karıncalanma hissi iyi olsa da kalıcı bir karıncalanma hissi, cildinizin size tahriş olduğunu söyleme şeklidir. Cildi hassaslaştırıcı maddeler içeren ürünlerden kaçının; mentol, nane, okaliptüs, limon ve alkol gibi.

3. PEELİNG AKNEDEN KURTULMANIZA YARDIMCI OLUR

Kesinlikle hayır! Cilt için sert olan peelingler cildin sağlıklı görünen yüzeyini etkiler ve sivilcelerle savaşma yeteneğini zayıflatır. Sertlik, petrol üretimini artırma potansiyeline sahiptir, ki bu sizin istediğiniz şey değildir. Tahriş olan cilt yüzeyi sivilceler için mükemmel yerler olabilir.

4. TEDAVİLER AKNEDEN KESİNLİKLE KURTULMANIZA YARDIMCI OLABİLİR

Salisilik asit (BHA) eksfoliyan veya benzoil peroksit ürünü kızarıklık, şişme ve mevcut bir sivilce sonrasında yardımcı olsa da, yeni başlayan sivilcelere yardımcı olmaz. İstediğiniz sonuca varabilmek için sabırlı olmanız gerekir.

SAĞLIK İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.