banner1496

banner1499

banner1334

01.07.2020, 11:16 21

Sınav, Korona ve Sokma Akıl..

Merhaba kıymetli okuyucularım; Hep başkalarının verdiği akılla hareket eden kimse, bir yere kadar başarılı olur, daha sonra ne yapacağını bilemez.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Türkiye Günlük Korona virüs Tablosundaki verileri paylaştıktan sonra özellikle üzerine basa basa geçen hafta ailelerin bir arada toplu olarak, çocuklarını sınav başından sonuna kadar okul kapılarında beklediklerini.

Maske ve mesafe kuralına uyulmadığını takdirde sonuçlarının ağır ola bileceğini belirtmiş olmasına rağmen. NE YAK Kİ de NE YAZIK sokma akıl misali sanki onlara değil de dağa taşa söylendi ki görsel bunu söylüyor.

Sonuç hep bildik görüntüler bildik sonuçlar, Bu kafayla korona virüs denen illet o bizi değil biz onu bırakmayacağız. Sonrada bu mücadele hep söylemden ileri gidemeyecek GÖRÜNTÜLER KILAVUZ İSTEMEZ.

Demek ki ne yapılacak anlayışsızlara kolluk güçleri her yerde olamaz ama en azından yoğunluk olan yerlerde, maske tam olarak kapatılmamışsa hiçbir mazeret kabul edilmeyerek ceza yazılmalı.

Yok, beni maske rahatsız ediyor diyorsanız. O zaman oturun evinizde.

Hayat güzel de! Kimine göre, kendi sorumluluğunun ne olduğunu bilen, toplum içindeki KURAL VE KAİDELERİ UYGULAYA BİLEN GÜZEL İNSANLAR İÇİN.

Sorumsuzlar yüzünden vaka sayısı eksilmiyor. Bu insanların kapılarını çalsan da söyleyecekleri söz ya bana bir şey olmaz ya da Allah’ın takdiri der. Hâlbuki önlem senden takdir ALLAHTAN.

Bunlar azımsanmayacak kadar çok toplumda şöyle bir kafanızı çevirip bakmanız Yeter. Ben ve benim gibi insanların sorumsuzları karşılarına alıp söylemesi nereye kadar, yoruldum vallahi billahi yoruldum.

Sonuç olarak;. Lütfen Devletimizin ilgili birimleri sonuçlu eyleme geçin ki;

Ülkemin sorumluluk sahibi insanları BİR NEBZE OLSUN maddi manevi yönden nefes ala bilsin.

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )

Bu sözün ne kadar önemli olduğunu konular işlendikçe fark edeceğimizden eminim.

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın

kilhan61@hotmail.com KAZIM İLHAN

SOSYOLOG VE AİLE DANIŞMA

Yorumlar (0)
banner1474
28°
açık
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:46
Güneş 05:28
Öğle 12:46
İkindi 16:39
Akşam 19:53
Yatsı 21:28