Şimşekler Taraftarlar Grubu Onursal Başkanı Volkan Altun,  Samsunspor'da taraftar ve yönetimin birlik içinde  olduğunu belirterek, "Toplum, birliği kabullenmekte zorluk çekiyor. Samimi olarak manevi desteğe ihtiyacımız var. Almaya gelmedik vermeye geldik. Çünkü borçluyuz, sorumluyuz" dedi. 

Samsunspor’da o futbolcuların lisansı çıkarıldı Samsunspor’da o futbolcuların lisansı çıkarıldı

"BİZ BİR AİLEYİZ"

Samsun'un uydudan yayın yapan tek televizyonu Kanal S'de, Samsun Medya Grubu Spor Koordinatörü Ender Talat Akyüz ve Samsun Gazetesi Spor Müdürü Esra Vural'ın yorumlarıyla ekrana gelen 'Transfer Gündemi' programına konuk olan Şimşekler Taraftar Grubu Onursal Başkanı Volkan Altun, tribün dışında birçok sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını ve aile gibi hareket ettiklerini söyleyerek, "Taraftar kimliğimle taraftarları temsil ettiğimi düşünüyorum. Ortaya koyduğum ilkeler, aydınlatıcı olmalı ki insanlardaki düşünceler de olumluya dönsün. Biz Şimşekler'i  20 yıl önce kurarkenn memleket aşkıyla, futbola bir yenilik getirmeye çalıştık. Yaptığım ilk eylem, tribünde küfürü yasaklamak oldu. O yüzden biz bir grup değil, aile kurduğumuzu düşünüyoruz. Biz sevgiyle, birleştiricilikle koşulsuz fedakarlıkla geldik" diye konuştu.

"ALMAYA DEĞİL VERMEYE GELDİK"

Samsunspor yönetimi ve taraftarın birliktelik içerisinde olduğunu,  şehre borçlu olduklarını belirterek, "Samsunspor'dan hayal ettiğim tasarladığım, birlik dayanışma, mücadele etme kapasitesini görüyorum. Başkanımız, yönetimimiz, taraftarımız bir birlikteliğimiz var. Ama, toplum birliği kabullenmekte zorluk çekiyor. Başarıyı herkes alkışlar. Bazen başarısızlığı dahi desteklemek gerekir. Eğer biz sadece başarıyı desteklersek, orada vefa, hakiki sevgi, sadakat olmaz. Onun için iyi bir oluşum var. Bugün bir çatışma ortamı olsa Samsunspor çok mu daha iyi yere gelecek? Ama şu an ortaya koyulan bir vizyon var. Bu vizyonda başarısızlığı desteklememiz gerekiyor. Desteklersek zaten başarıya ulaşırız. Çünkü niyette başarmak ve değer üretmek var. Bizim samimi olarak manevi desteğe ihtiyacımız var. Eğer bende gelecek adına olumlu bir şeyler görüyorsan bunu ortaya koyabilmek için hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Biz almaya gelmedik vermeye geldik, çünkü biz borçluyuz, sorumluyuz desteklememiz lazım" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.