banner1365

banner1345

Vali Aydın, Mehmetçik İle Birlikte Fidan Dikti

banner1357

Siirt Valisi Ahmet Aydın'ın katılımıyla Şehit Piyade Binbaşı Zafer Kılıç Kışlası'nda düzenlenen törenle 25 bin 350 fidan toprakla buluşturuldu.Şehit Piyade Binbaşı Zafer Kılıç Kışlası'nda yapılan fidan dikim törenine; Siirt...

SİİRT 14.04.2014, 17:19
Vali Aydın, Mehmetçik İle Birlikte Fidan Dikti
banner1353
banner1375
Siirt Valisi Ahmet Aydın'ın katılımıyla Şehit Piyade Binbaşı Zafer Kılıç Kışlası'nda düzenlenen törenle 25 bin 350 fidan toprakla buluşturuldu.

Şehit Piyade Binbaşı Zafer Kılıç Kışlası'nda yapılan fidan dikim törenine; Siirt Valisi Ahmet Aydın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Sami Ekim, İl Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, İl Müftüsü Faruk Arvas, Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ile Tema Vakfı Siirt Temsilcisi Hasan Gök ve Mehmetçikler katıldı. İl Müftüsü Faruk Arvas tarafından yapılan duanın ardından, törene katılan katılımcılar, fidan dikerek su verdi. Siirt’i yeşillendirmek ve oksijen kazandırmak için her bireyin bir fidan dikmesini isteyen Vali Aydın, ilk çam fidanının dikimini gerçekleştirerek, can suyu verdi. Siirt’in dört bir yanını yeşille donatmayı hedeflediklerini belirten Vali Aydın, “Bugün Mehmetçik kardeşlerimizle birlikte fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Kışlamızda 660 bin metrekarelik alana, 25 bin çam fidanı, 100 adet beş yaşında melen servi, 100 adet beş yaşında mavi servi ve 150 adet beş yaşında çam fidanı dikilecek. 660 bin metre karelik alan, orman işletme müdürlüğümüze ait traktörlerle sürülmüş olup, alan dozerlerle teraslanmış, fidanların dikimi için çukurlar açılarak hazır hale getirilmiş, yangın yolları da açılmıştır” dedi.

Çevremizdeki yaşanabilir yeşil alanların artırılması gerektiğine dikkat çeken Vali Aydın, ”Emeği geçen başta tugay komutanımızın şahsında tüm askeri personelimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Aydın, burada dikilen fidanların büyümesi ile birlikte, kışlanın Siirt ili için oksijen kaynağı olacağını sözlerine ekledi. Fidan dikiminin ardından, katılımcılara çeşitli ikramlar da yapıldı.

Yorumlar (0)
sisli
Namaz Vakti 12 Kasım 2019
İmsak 05:44
Güneş 07:13
Öğle 12:24
İkindi 15:01
Akşam 17:25
Yatsı 18:48