Hilas Otel

Çelik İnşaat

Siirt’te gıda denetimleri arttırıldı

Siirt’te yaşayan vatandaşların sağlıklı gıda tüketebilmeleri amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Ekipleri şehir merkezinde bulunan iş yerlerini gezerek denetimlerde bulunduğu belirtildi.Ramazan ayında tüketimi...

Siirt’te gıda denetimleri arttırıldı
banner1311

Siirt’te yaşayan vatandaşların sağlıklı gıda tüketebilmeleri amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Ekipleri şehir merkezinde bulunan iş yerlerini gezerek denetimlerde bulunduğu belirtildi.

Ramazan ayında tüketimi artan ekmek ve ekmek çeşitleri, et ve et ürünleri, süt ürünleri, unlu mamuller ve pastacılık ürünleri olduğunu söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Demirhan, işleyen üretim yerleri başta olmak üzere Siirt genelindeki gıda işletmelerinin denetimleri artırdıklarını belirtti. Demirhan, “Halkımızın sağlıklı gıda tüketebilmesi amacıyla gıda maddeleri satış ve tüketiminin artış gösterdiği Ramazan Ayında, işletmelerin genel temizlik ve hijyen kurallarına uygunluğu, gıdaların üretim, sunum, muhafaza ve depolama şartları ve ürün etiketlerinin kontrolü gibi konularda denetimleri artıracağız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300