banner1160

Sessizlik lütfen...

SESSİZLİK LÜTFEN…

ÖSS-ÖYS-YGS-LYS ve şimdi YKS…

Bugün ve yarın milyonlarca öğrencinin kader günü! Hayata atılmalarında önemli ve ilk adımları olacak bu sınav. Hepimiz yaşadık sınav stresini, aile ve çevre baskısını, uykusuzluğu, heyecanı…

Bir sene boyunca bugün için hazırlanan çocuklarımıza karşı lütfen duyarlı olalım. 363 gün gürültü yaptık, konuştuk, arabada müziğin sesini sonuna kadar açtık, kahkahalar savurduk, trafiği felç ettik… ama lütfen en azından 2 gün saygı duyalım; gerekmedikçe kornaya basmayalım, gerekmedikçe sınav yeri çevrelerinde bulunmayalım, gerekmedikçe müzik açmayalım… Hep saygı beklediğimiz çocuklarımıza 2 gün de biz saygı gösterelim.

Sevgili ebeveynler; çocuklarınızın üzerinde baskı kurmayın: “Sen bi kazanama, bak ben seni nasıl sanayiye çalışmaya gönderiyorum” gibi gereksiz ve çocuğu bunalıma sokacak cümleler sarf etmeyelim!

Bırakın zaten en az 12 senedir bu güne hazırlanan çocuğunuz bilsin ki siz ona desteksiniz. Zaten eğitim sistemimiz hergün değişip farklı dayatmalarla çocukların kafasını karıştırmış durumda, bari siz de üzerine tuz biber olmayın! Son senelerde başladığı sistemle mezun olan öğrenci yok, hergün değişen sisteme ve çevreye ayak uydurmaya çalışırken bir de sizin korkunuzla yaşamasınlar. Sınav stresinden daha etkili çünkü aile baskısı…

Çocuğunuzla bu 2 gün boyunca sınav çıkışı sosyal hayat yaşayın, sormayın sınavın nasıl geçti diye

Sormanız bitmiş sınavda bir şey değiştirmeyeceği gibi çocuğunuzu da yalana ya da korkuyla yanlış şeyler yapmaya itecektir.

Tabiî ki verdiğiniz emeklerin karşılığını istiyorsunuz, iyi bir gelecekleri olsun, iyi işlerde çalışsınlar, rahat bir hayat yaşasınlar..

Emin olun siz çocuklarınıza manevi güveni verdikten ellerinden geleni fazlasıyla yaparlar.

O zaman ne yapıyoruz; haftasonu keyfimizden, parklardan, pikniklerden ödün verip sessiz oluyoruz.

Bütün çocuklarımıza başarılar…

YORUM EKLE

banner1134

banner1142

banner1127

banner1165