banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

09.07.2019, 08:40

SELAM OLSUN...

İnsan isterse neler yapabilir sorusu, günümüzde artık yerli yerini bulmuş durumda. Yapılacak hiçbir keşfin bizi inanılmaz derecede şaşırtacağını sanmıyorum. Önümüzdeki yüzyıl içerisinde de bunun bu şekilde devam edeceğini öngörmek çok zor olmasa gerek. 
Bütün bu, insan isterse yapar anlayışına rağmen ülke olarak bazı konularda nasıl hala bu kadar bocalıyoruz bazen anlamakta güçlük çekiyorum. Özellikle biz millet olarak biraraya geldiğimizde, neler yapabileceğini defalarca ortaya koymuşken. 
“En kötü sistem bile sistemsizlikten iyidir” anlayışına rağmen hala daha neden bu konuda büyük acemilikler yapıyoruz bilmiyorum. Sistem kurmak için harcayacağımız vakti, nasıl olur da tam tersi işler yaparak harcıyoruz anlamak da gerçekten zor. 
Bana göre sistem, kişilere bağlı kalmadan, yapılacak işlerin belli bir disiplin ile halledilmesidir. Bu durum, elbette birilerinin işine gelmiyor. Çünkü bu birilerinin en büyük özelliği; zaten birilerinin adamı olmaktan ileri gitmiyor. 
Şehrimizde son zamanlarda ne yaptığını bilen, hedefini ortaya koyan, bu hedef için gerekli altyapıyı oluşturarak devam etme iradesi gösteren bir Samsunspor’u görüyorum. İsmail Uyanık ve Yüksel Yıldırım ile başlayan bu süreç, umarım kararlılıkla devam eder. 
Altınordu gibi bir örnek önümüzde dururken, daha azına neden razı olalım. Samsun gibi futbola aşık bir kent varken, neden kaostan beslenelim. İyi örnekler, başarıyla kurulmuş sistemler neden bize yol göstermesin. 
Bütün bunlar için yola çıkmak, cesareti, aldığı kararları her ne pahasına olursa olsun devam ettirme iradesi, kapalı kapılar ardında değil, herkesle birlikte şeffaf bir yönetim anlayışı gerektirir.
Sistem kuracak kişilerde önce özgüven olacak. Kendine bağımlı olanı değil, sistem için gerekli olanı ekip olarak görecek. Ancak sistem kurmak için mücadele edenlerin en büyük sıkıntısı, yine kendilerine yakın olanların egoları, zayıflıkları ve kıskançlıkları olacaktır. 
Şehrimiz büyük bir potansiyel. Hani şu hep konuşulup da bir türlü harekete geçilemeyen potansiyel var ya evet ondan bahsediyorum. Bu durum artık tatsız bir hal aldı. Herkes bu şehre, bu şehrin potansiyeline ve insanına inanıyor ama nedense yaprak kımıldamıyor. 
İrtifa kaybediyoruz diyerek papağanlık yapanlara itibar etmeye gerek yok, herkesin bildiğini süslü cümlelerle anlatanları dinlemeye de gerek yok.  Somut önerileri bir planlama ile karşımıza getiren ve getireceklere SELAM OLSUN…
 

Yorumlar (0)
10°
açık
Namaz Vakti 07 Aralık 2019
İmsak 06:08
Güneş 07:40
Öğle 12:31
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39