doğa area cemre
 
5s dikey akın bilgi

Sel Uyarısına Karşı İlçeler Teyakkuzda

Sel Uyarısına Karşı İlçeler Teyakkuzda
Daha Fazla Göster

Sel Uyarısına Karşı İlçeler Teyakkuzda Sel uyarısı verilen Samsun’daki ilçe belediye başkanları, tüm önlemlerin alındığını belirterek, ekiplerin teyakkuzda olduğunu açıkladı

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nün sel uyarısı verdiği Samsun’da, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ile Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçelerde tüm önlemlerin alındığını ve ekiplerin teyakkuzda olduğunu söyledi.

ÖNLEMLER ALINDI

Salıpazarı, Ayvacık, Terme, Çarşamba, Tekkeköy, Asarcık ilçeleri için verilen sel uyarısının ardından Samsun Medya Grubu’na açıklamalarda bulunan belediye başkanları, bir olumsuzluk yaşanmaması temennisinde bulunduklarını ve ilçelerde gereken tüm önlemlerin alındığını açıkladı.

EKİPLER MESAİDE

Ekiplerin nöbette olduğunu kaydeden Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Mazgal temizliklerimiz yapıldı. İnşallah bir sıkıntı olmadan atlatırız. Ekiplerimiz teyakkuzda. Herhangi bir durum olursa müdahale etmek için ekiplerimiz mesaiye kalacak. Yağmur suyu hatlarının bakımları yapıldı. Elektriklerin kesilmesi durumuna karşı yedek jenaratörler de konuldu” dedi.

UYARILAR YAPILDI

Vatandaşlara uyarıda bulunduklarını ve gereken önlemleri aldıklarını belirten Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ekiplerimiz teyakkuz halinde. Vatandaşlarımıza gerekli uyarılarda bulunduk. Olumsuz bir durum olması halinde tedbirleri almış bulunmaktayız. Şu ana kadar yağan yağmur, bölgemizdeki tarım ürünleri için rahmet oldu. İnşallah bir sıkıntı yaşamayız. Bir sıkıntı olursa da, tüm belediye ekiplerimiz olarak bekliyoruz” diye konuştu.

HAZIR KITA BEKLİYORUZ

Meteorolojinin uyarılarının ardından vatandaşları personeli uyardıklarını ifade eden Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ise şunları söyledi: “Hazır kıta bekliyoruz. Herhangi bir sıkıntı durumunda, anında müdahale için bekliyoruz. İnşallah bir sıkıntı olmaz.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir