doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey arslan bilgi

Sel felaketinden Acı Haberler Peş Peşe Geliyor!

Sel-felaketinden-Acı-Haberler-Peş-Peşe-Geliyor!
Daha Fazla Göster

Sel felaketinden Acı Haberler Peş Peşe Geliyor! Son yılların en büyük sel felaketini yaşayan Batı Karadeniz’de can kaybı 44’a yükseldi. İşte dakika dakika bölgede yaşananlar…

Karadeniz’de 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketinde taşkınların en çok etkilediği merkezlerden Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yürek burkan manzaralar ortaya çıktı. Bozkurt, Azdavay, Pınarbaşı, Küre, İnebolu, Cide ve Abana ilçelerinde yollar çöktü, köprüler yıkıldı, yüzlerce araç selde sürüklendi. AFAD yaptığı açıklamada, Kastamonu ve Sinop’ta yaşanan sel felaketiyle ilgili yapılan son açıklamada ölü sayısının 44 olduğu bildirdi.

 

Sel felaketinden Aci Haberler Pes Pese Geliyor 5 Foto Galeri

Sel, 5 bin 400 nüfuslu Bozkurt ilçesinde büyük bir yıkıma yol açtı. İlçe merkezinden geçen Ezine Çayı’nın taşmasıyla su seviyesi bazı bölgelerde 4 metreye kadar yükseldi. Birçok vatandaş binalarda mahsur kaldı. Ezine Çayı kenarında bulunan 8 katlı Ölçer Apartmanı çöktü. Yanında bulunan iki binada da büyük hasar oluştu.

Sel felaketinden Aci Haberler Pes Pese Geliyor 1 scaled Foto Galeri

TAHLİYELER SÜRÜYOR
İlçe girişindeki akaryakıt istasyonunda afet koordinasyon merkezi kuruldu. Oturdukları binalarda mahsur kalanlar arama-kurtarma ekiplerinin çalışmasıyla tahliye edildi. Havadan helikopterler, karadan botlar ve iş makineleriyle yürütülen çalışmalarla çok sayıda vatandaş tahliye edilerek hastanelere kaldırıldı.

Sel felaketinden Aci Haberler Pes Pese Geliyor 15 scaled Foto Galeri

250-300 CESET
Kastamonu Valiliği tarafından sel felaketinin yaşandığı bölgede, “250-300 ceset çıkarıldığı ve kimliklerinin tespit edilemediği” yönünde yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını bildirildi.
6Valiliğin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
Valiliğin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Maalesef bugün bazı şahıslarca, 250-300 ceset toplandığı ve kimliklerinin tespit edilemediği şeklinde, gerçek dışı açıklamalarda bulunulmuştur. İlimizde şu ana kadar hayatını kaybeden 32 vatandaşımız bulunmaktadır. Sel felaketi ile mücadelemizi zaafa uğratmaya dönük, bu açıklamayı kınıyoruz.”

Sel felaketinden Aci Haberler Pes Pese Geliyor 8 scaled Foto Galeri

600 METRE UZAKTA BULUNDU
Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Akörensöküler köyünde, 4 gün önce selin evini yıkması sonucu sulara kapılarak, kaybolan Arife Ünal’ın cansız bedeni bulundu. Ünal’ın kayaların arasında sıkışmış cesedine, evinin 600 metre uzağında ulaşıldı.

Sel felaketinden Aci Haberler Pes Pese Geliyor 6 Foto GaleriSel felaketinden Aci Haberler Pes Pese Geliyor 10 Foto Galeri

KAYIPLAR ARANIYOR
Birçok can kaybı veren Bozkurt’ta selde kaybolanlara ulaşmak için geniş çaplı çalışma yürütülüyor. Havadan ve karadan çalışma yapan ekipler, diğer yandan evlerinde mahsur kalan kişileri tahliye ediyor. Sel sularına kapılarak sürüklenen araçlar da iş makinelerinin yardımıyla bulundukları yerden kaldırılıyor. Öte yandan, sel felaketinden etkilenen noktalarda Türk Kızılay ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, vatandaşlara gıda yardımında bulunuyor.

Sel felaketinden Aci Haberler Pes Pese Geliyor 16 scaled Foto Galeri

0Sel felaketinden Aci Haberler Pes Pese Geliyor 13 scaled Foto Galeri

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir