Seferberlik Samsun’dan Başlıyor

Seferberlik Samsun'dan başlıyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seferberlik Samsun’dan Başlıyor Su Elçileri Derneği, su ve çevre konusunda bilinci artırmak, çalışmaları geliştirip yaygınlaştırmak amacıyla Samsun’dan harekete geçiyor.

 

Su ve çevre konusunda bilinci artırmak, çalışmaları geliştirip yaygınlaştırmak amacıyla konusunda uzman kamu çalışanları ve akademisyenler tarafından kurulan Su Elçileri Derneği; tüm Türkiye’de su ve çevre kaynaklarının korunması hakkında eğitimler vermek için Kurtuluş Savaşı’nın başladığı Samsun’dan harekete geçecek.

2dd6d182 4b5c 4a12 9b7d 4fdb48746c10 Samsun

VATANDAŞ BİLGİLENDİRİLECEK
‘Temiz su, yeşil vatan’ sloganıyla içerisinde öğretici ekipmanların yer aldığı mobil tır eşliğinde vatandaşlarla buluşacaklarını belirten Su Elçileri Derneği Genel Başkanı Özgür Aydıncak, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de iklim değişikliği, su kaynaklarının verimsiz kullanımı ve su-çevre kirliliği, en önemli sorunlar arasında listenin başında duruyor. Su ve çevre konusuna dikkat çekmek, bu konuda yapabileceklerimizi anlatabilmek, ortak ve doğru bir birliği içerisinde olabilmek amacıyla mobil eğitim bir dizi etkinlik planladık. Milli Mücadele ruhuyla aynı şuuru oluşturabilmek için Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesini başlattığı Samsun’dan harekete geçeceğiz” dedi.

e21972eb 9353 4583 87a0 83ca0a2d0c3a Samsun

ETKİNLİĞE DAVET
Aydıncak tüm Samsunluları, 5 Haziran Çevre Günü’nde Atakum’da Yeşilyurt AVM yanındaki Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi önündeki farkındalık etkinliğe davet etti.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir