Ünlü bir televizyon programında adını duyuran Gökhan Sara dolandırıcılık suçlaması ile karşı karşıya... Gökhan Sara'ya ait araç kiralama şirketinin piyasaya sürdüğü çeklerin karşılıksız çıktığı ileri sürülüyor.

İddiaya göre, geçtiğimiz yıllarda Gökhan Sara, alım satım işleri için piyasaya birden fazla çek verdi. Şirket çalışan Volkan T. tarafından piyasaya sürdüğü çeklerin yine iddiaya göre karşılığı boş çıktı. Gökhan Sara, borç hamillerine ödeme yapmayı reddedince İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

'İFTİRA ATTI' İDDİASI

Sabah gazetesinden Dilek Yaman'ın haberine göre; Yürütülen soruşturma kapsamında şirket adına cirolanan çeklerin sahibi olarak Gökhan ve ablası Sultan Sara kardeşlerin ifadesine başvuruldu. Gökhan Sara, 'çeklerin şirket çalışanı tarafından çalınıp, izinsiz şekilde piyasaya sürüldüğünü' iddia etti. Çalışan Volkan T. ise çeklerin Sultan Sara tarafından cirolandığını ileri sürerek, kendisine iftira atıldığını ileri sürdü.

DOLANDIRICILIK SUÇLAMASI

Çeklerin Sultan Sara'nın bizzat kendisi tarafından cirolandığı tespit edilince iki kardeş hakkından "Nitelikli dolandırıcılık ve iftira" suçlarından iddianame düzenlendi. 14 yıla kadar hapsi istenen Sara, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde, geçtiğimiz günlerde hakim karşısına çıktı. Sara, suçlamaları reddetti. Dava ileri bir tarihe ertelendi.