doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

SASKİ’den Ret Çıktı! TEFE-TÜFE’nin Kaldırılması Önergesi Kabul Edilmedi

tefe-tufenin-kaldirilmasi-onergesi-kabul-edilmedi-1511
Daha Fazla Göster

SASKİ’den Ret Çıktı! TEFE-TÜFE’nin Kaldırılması Önergesi Kabul Edilmedi SASKİ 2. Olağan Genel Kurul’unda, CHP grubunun verdiği ve muhalefet partilerinin desteklediği, TEFE-TÜFE uygulamasının kaldırılması ile ilgili önerge kabul edilmedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda CHP’nin verdiği ve muhalefet partilerinin desteklediği su ve atıksu tarifelerinin belirlenmesi ve TEFE-TÜFE oranı ile ilgili önerge, reddedildi. Belediye meclisi CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan,” Önergemiz reddedildi. Demek ki TEFE-TÜFE ile devam edeceğiz” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 15 at 19.12.26 Samsun

KALDIRILMASINI İSTEDİLER

SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık, 2021 yılı performans raporunu sunmasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili ve SASKİ Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Atila Tekcan, CHP’li Hasan İpek ve Emre Taha Özyar imzalı “TEFE-TÜFE uygulamasının kaldırılması için gündeme madde ilavesi edilmesi hususunda arz ve teklif ederiz” yazılı önerge dilekçesi verdi.

WhatsApp Image 2021 11 15 at 19.12.25 Samsun

TEPKİ GÖSTERDİLER

Önergeye cevap veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, “Bununla ilgili gündem maddesi var. Alınması uygun değil. Komisyonda tartışırsınız. Gündeme alınması uygun değil” diyerek önergeyi genel kurula sundu, önergenin gündeme alınması Cumhur İttifakı üyelerince reddedildi. Duruma tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili ve SASKİ Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Atila Tekcan, “Görüşmelerimizde bize sunulan evraklar arasında ekler yok. Önergemiz reddedildi. Anlaşılan biz TEFE-TÜFE’yle devam edeceğiz” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 11 15 at 19.12.25 1 Samsun

MAHKEME ZAMLARI İPTAL ETMİŞTİ

Samsun 2. İdare Mahkemesi, bilirkişi heyetinin zamları ‘haksız ve yanlış bulduğunu’ ortaya koyan raporunu da dikkate alarak, Büyükşehir Belediyesi’nin su faturalarına yaptığı tüm zam kalemlerini iptal etmiş, mahkeme kararında, yapılan yüzde 25’lik zammın SASKİ’nin kendi yönetmeliğine göre de fazla olduğu, TÜFE zammının hukuki dayanağının olmadığı, alınan 2 lira 50 kuruşluk sayaç bakım parasının ise hukuksuz olduğuna dikkat çekilmişti.

Hakan AKGÜN-Umut Can EREN

DAHA FAZLA SAMSUN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir