banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Şanlıurfa’da 12’nci bulvar açılıyor

banner1357

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerini Karaköprü’ye bağlayacak olan Buluntu Hoca Bulvarının da yapım çalışmalarına başladı.Şehir genelinde sürdürülen çalışmalar kapsamında 12 tane yeni bulvarı hizmete...

ŞANLIURFA 07.02.2018, 16:36
13
Şanlıurfa’da 12’nci bulvar açılıyor
banner1353
banner1375

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerini Karaköprü’ye bağlayacak olan Buluntu Hoca Bulvarının da yapım çalışmalarına başladı.

Şehir genelinde sürdürülen çalışmalar kapsamında 12 tane yeni bulvarı hizmete açarak alternatif yollar inşa eden Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’nın gelişimini ve dönüşümünü gerçekleştiriyor.50 Metrelik Buluntu Hoca Bulvarının tamamlanması ile birlikte, Sırrın Köprülü Kavşağın istikametinden gelen trafik akışını Karaköprü ikinci 35 metrelik yoldan Karaköprü Ağız ve Diş Hastanesi istikametine çevirerek Buluntu Hoca Bulvarı ile Diyarbakır yoluna hızlı bir şekilde çıkartacak. Başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Nihat Çiftçi, çalışmalar hakkında teknik personelden bilgi aldı. Yapılan projelerin Şanlıurfa’ya vizyon kattığını belirten Nihat Çiftçi, ’’13 İlçemizde tamamında geniş bulvarlar yapıyoruz. Gelecekte Şanlıurfa’nın trafik yoğunluğunu karşılayabilecek, şehirlere vizyon katacak bulvarlar yapıyoruz" dedi. Şanlıurfa’nın trafiğini geleceğe taşıma adına gelişimi ve dönüşümü gerçekleştirdiklerini belirten Çiftçi, "Yol Standartları, alt yapı çalışmaları, kodları, yol eğimleri, kırımız kot uygulamaları teknik birimde çalışan arkadaşlarımız tarafından yeni yapılan yollarda eksiksiz şekilde uygulanıyor. Şanlıurfa’mız için çok önemli bir proje ile Haliliye ve Eyyübiye ilçelerini Karaköprü’ye bağlayacak bir bulvar yapıyoruz. Allah’ın izniyle yaptığımız yol çalışmaları her ilçede kendini gösteriyor ve şehirler bulvarlar ile gelişir. Bir şehirde ne kadar geniş bulvarlar yapılırsa şehrinizi o kadar geleceğe taşımış olursunuz. Tüm yol ağlarını birleştirip trafiği nasıl rahatlatacağımızı biliyoruz. Tabi ki bu çalışmalar, büyük ölçekli, maliyeti yüksek olan tekniği çok yüksek olan çalışmalar fakat kadro olarak kurum yapısı olarak bu çalışmaları en hızlı, en etkili ve zamanında yapma gayreti içerisindeyiz. Halkımız yapımı devam eden yolları ilerde kullandığında Şanlıurfa ile gurur duyacak. Bizler hizmeti ibadet aşkı olarak görüyoruz bu ibadet aşkı tüm kadroya sirayet etmiş durumda. 13 ilçede Halkımız tarafından bize verilen desteği hiç bir şekilde unutmuş değiliz ve bu destek bize daha ağır bir sorumluluk veriyor bu yüzden Büyükşehir Belediyesi olarak 13 ilçenin tamamında tüm donanım ve ekipmanımız ile çalışıyoruz. Gecesi ve hafta sonu olmayan tüm ekibi halkımızın huzurunda hem teşekkür ediyor hem de kutluyorum onlarla gurur duyuyorum’’ diye konuştu.
Yorumlar (0)
27°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 07 Temmuz 2020
İmsak 03:03
Güneş 05:02
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:07