banner1365

banner1345

Büyükşehir sofrasını bu kez yetim ve ailelerine açtı

banner1357

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Dünya Yetimler Günü dolayısıyla düzenlenen iftar programında yetim ve aileleri aynı sofrada buluşturdu.İslam İşbirliği Teşkilatı’nın önerisiyle her yıl ramazanın 15. gününde düzenlenen Dünya Yetimler...

ŞANLIURFA 31.05.2018, 17:04
Büyükşehir sofrasını bu kez yetim ve ailelerine açtı
banner1353

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Dünya Yetimler Günü dolayısıyla düzenlenen iftar programında yetim ve aileleri aynı sofrada buluşturdu.

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın önerisiyle her yıl ramazanın 15. gününde düzenlenen Dünya Yetimler Günü’nde, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince iftar programı düzenlendi.

Sultan Sarayı Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık bin beş yüz yetim ve ailesi katıldı. Yemeğe katılan ailelerin masalarını gezen Şanlıurfa büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçinin Eşi Sema Çiftçi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Emin Özçınar, yetim çocuklarla sohbet etti ve çocuklara oyuncak dağıttı.

Programda yetim annelerine seslenen Genel Sekreter Yardımcısı Özçınar, "Ümmetin yetimlerine bakıyorsunuz, öksüzlerine bakıyorsunuz. Aslında siz değerli ailelere ne kadar teşekkür etsek azdır. Özellikle sevgili yavrularımıza iyi bakmanızı istiyoruz. Bunlar sadece sizlerin değil bizim de yavrularımız, bizim de çocuklarımızdır" dedi.

Yetimlere yönelik desteklerini sürdüreceklerini belirten Özçınar, "Biz her ramazan ayında iftar etkinliği düzenliyoruz. Yetimlere ve ailelere yönelik faaliyet gösteren dernekleriyle birlikte yetimlerimizin bu toplumda yalnız olmadıklarını, bu toplumda onlara sahip çıkacak birilerinin olduğunu hissettirmek istiyoruz" diye konuştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sağlık Ve Sosyal İşler Dairesi tarafından organize edilen iftar yemeğine yaklaşık bin 500 yetim ailesi katıldı.
Yorumlar (0)
18°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:21
Güneş 06:47
Öğle 12:24
İkindi 15:22
Akşam 17:52
Yatsı 19:12