doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Sanat Dünyası Ölümüyle Yasa Boğuldu! Bahar Korçan Kimdir? Neden Hayatını Kaybetti?

Sanat-Dünyası-Ölümüyle-Yasa-Boğuldu!-Bahar-Korçan-Kimdir
Daha Fazla Göster

Sanat Dünyası Ölümüyle Yasa Boğuldu! Bahar Korçan Kimdir? Neden Hayatını Kaybetti? Sezen Aksu, Demet Akbağ, Tarkan’ın aralarında bulunduğu birçok ünlü isim için kıyafet tasarlayan modacı Bahar Korçan’dan kötü haber geldi. Bahar Korçan’ın hayatını kaybettiğini Yaprak Özdemiroğlu paylaştı. Haberin ardından Bahar Korçan kimdir merak konusu oldu

13490964 Güncel

Ünlü isimlerin modacısı olarak da bilinen Bahar Korçan’dan kötü haber geldi. Kariyer hayatı boyunca Sezen Aksu, Demet Akbağ, Tarkan’ın aralarında bulunduğu birçok ünlü isim için kıyafet tasarlayan modacı Bahar Korçan hayatını kaybetti.

Korçan, uzun süredir kanser ile mücadele ediyordu. Bahar Korçan’ın ölüm haberinin ardından dostları sosyal medya hesaplarında başsağlığı mesajları yayınladılar.

1067543 Güncel

Oyuncu Yaprak Özdemiroğlu da Twitter sayfasında “Bahar Korçan vefat etmiş, mekanı cennet olsun” notunu paylaştı.

Yıllık rutin kontrollerinde sorunla karşılaşmayan ancak kontrolün üç ay sonrasında rahatsızlanarak doktora giden Bahar Korçan’a 2017 yılında yumurtalık Kanseri teşhisi konulmuştu.

TARKAN ACISINI PAYLAŞTI
Kötü haberin ardından Tarkan da paylaşıp yaparak ” Çok özel bir ruhtun. Çok güzel bir kalptin. Nurlar, ışıklar içinde uyu Bahar’ım… Çok üzgünüm” dedi.

618ccad086b244204cc20a32 Güncel

BAHAR KORÇAN KİMDİR?
1992 yılında İstanbul Tekstil ve İhracatçıları Birlikleri’nin (İTKİB) gerçekleştirdiği yarışmayı kazanarak adını duyurmayı başaran Bahar Korçan, yarışmadan önce 7 yıl boyunca Vakko’da çalıştı. 1993’te Türkiye’nin ilk moda tasarım ofisini açan Bahar Korçan, 1999’da İstanbul Moda Günleri’nde En İyi Tasarımcı ödülüne layık görüldü.

O dönemde Modern Dans Topluluğu ve Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin dışında Sezen Aksu, Tarkan, Demet Akbağ ve Yonca Evcimik gibi isimleri giydiren Bahar Korçan, Moda Tasarımcıları Derneği’nin başkanlığını üstlendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir