doğa yataks cemre
       
5s izosam bilgi

SAMULAŞ’la İlgili Flaş İddia! Mustafa Demir’den Çarpıcı Yanıt

samulasla-ilgili-flas-iddia-54a
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SAMULAŞ’la İlgili Flaş İddia! Mustafa Demir’den Çarpıcı Yanıt İYİ Parti Grup Başkan Vekili Alper Aydemir, SAMULAŞ’ta makinistlerin güvenlik görevliliğine verildiğini ve temizlik görevlilerin aylardır gece mesaisi yaptığını öne sürdü

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Alper Aydemir, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ’ın çalışmalarını eleştirerek, makinistlerin güvenlik görevliliğine verildiğini ve temizlik görevlilerinin de aylardır gece mesaisi yaptığını iddia etti.

fkQqIL Ana Manşet

“ÇABA YOK”

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, SAMULAŞ’ın mevcut sermayesinin 125 milyondan liradan 35 milyon TL ilave ile 160 milyon TL’ye çıkartılması teklifinin görüşüldü. Toplantıda gündem maddesi ile ilgili söz alan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Alper Aydemir, SAMULAŞ’ın çalışmalarını eleştirerek, makinistlerin güvenlik görevlisine verildiği ve temizlik personelinin aylardır gece mesaisinde çalıştığı iddiasında bulundu. Başkan Mustafa Demir ise, Aydemir’e “Onun mutlaka iç işleyişte gereği vardır” cevabını verdi.

“MAKİNİSTLER GÜVENLİĞE VERİLİYOR”

Aydemir, makinistlerin güvenlik görevine verildiğini öne sürerek, “Orası normal kendi akışında, kendi halinde suyunda gidiyor. Ben de diyorum ki o zaman genel müdür bulunmasın da bir anlam yok. Herhangi birisi de orada dursaydı bu iş böyle olacaktı diyorum. Çünkü personele bakıyoruz sendika ile gündeme geldiler. Makinist çocuklar ‘biz makinistlikten alındık güvenlik görevliliğine verildik” diyorlar. Ayrıca temizlik personeli “Ben 9 aydır gece mesaisi yapıyorum” diyor. Biz önümüzdeki senede SAMULAŞ’a da sermaye artırımı yapacağız. En azından başka bir çözüm bulalım da o mali tablolardaki sıkıntılar gitsin” diye konuştu.

demir 2 Ana Manşet

İŞLEYİŞTE GEREĞİ VARDIR

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, eleştirilere şu şekilde cevap verdi: “Oradaki hiçbir çalışma arkadaşımıza haksız hukuksuzluk yapmama konusunda gayretimiz var. Lokalde eğer bir yanlış alma varsa bize iletin. Mesela makinist onu alıp güvenliğe verildiğinde orada onun mutlaka iç işleyişte gereği vardır. Burada bunu söylerken emek veren her insanımızın da emeğini korumak bizim görevimiz. Pandemi sürecinde herkes zor şartlar altında görev yaptı görev yapıyor. Eksik her zaman vardır, eksik benimde olabilir ama hepimizin derdi kasıtlı ve maksatlı eksiğin önünü kesmek lazım.”

Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    Bu modeller hep böyle mi? Konuştuklarını anlıyorlar mı? süleyman soylu gibi sorulara alakasız cevaplar vermemiş mi?

  2. 1 ay önce

    Af edersiniz ama bir vatmanın güvenlik görevlisi olarak kullanılması, içtihatın neresinde vardır. minareyi çalan kılıfı hazırlamış gibi olmuş. Mustafa Demir’e oy vermiş biri olarak bu tarz siyasi manevraları yakıştırmıyorum. Tüm çalışanların hakkı Mustafa Demir tarafından garanti altına alınmıştır. Eğer bir haksızlık var ise ve buna göz göre göre müdahale etmiyorsa, hesabını o verecektir. Ne demişler “Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste”. Demedi demeyin!