doğa calven cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Belediye Binasını Taşlamışlardı! Samsun’un Vezirköprü İlçesinde Son Durum

vezirkopru-toplulastirma-son-durum
Daha Fazla Göster

Belediye Binasını Taşlamışlardı! Samsun’un Vezirköprü İlçesinde Son Durum Vezirköprü’de geçtiğimiz günlerde başlayan ve dün tırmanan toplulaştırma gerginliği sonrası, ilçeye Ankara’dan ekip geleceği öğrenildi

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde arazi toplulaştırma kararına karşı çıkan yöre halkının dün, traktörlerle şehir merkezine girip, yolu kapatarak belediye binasını taşlaması sonrası, ilçede hareketlilik sürüyor. Bugün ilçeye Ankara’dan DSİ ve arazi toplulaştırma ekiplerinin geleceği ve toplantı yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

ziyaret 1 Ana Manşet

ANKARA’DAN EKİP GELİYOR

Vezirköprü İlçesi Adatepe Mahallesi’nde 24 mahalleyi kapsayan arazi toplulaştırma çalışmalarına tepki gösteren vatandaşların eylemi sırasında, 5 mahalle muhtarının AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ile görüştüğü ve bugün ilçede Ankara’dan gelecek olan DSİ ve toplulaştırma ekiplerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirileceği öğrenildi.

WhatsApp Image 2021 09 27 at 11.54.48 Ana Manşet

‘ÇARE ARAYACAKLAR’

Dün eylem sırasında Samsun’a gelen 5 muhtardan oluşan heyet tarafından yapılan açıklamada, “Samsun’a geldiğimizde zaten İl Başkanı Aksu DSİ yöneticileri ile görüşmüştü. Bize Ankara’dan DSİ ve arazi toplulaştırma ekiplerinin geleceğini ve Vezirköprü’de yapılacak toplantıyla hem kendilerini anlatacaklarını hem de vatandaşın itirazlarına çare arayacaklarını söyledi” ifadeleri kullanıldı.

WhatsApp Image 2021 09 27 at 12.14.36 Ana Manşet

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 24 mahalleyi kapsayan arazi toplulaştırma çalışmalarına Adatepe Mahallesi sakinleri, tepki göstermiş, vatandaşlar, çalışmaların durdurulmasını isteyerek yol açmak isteyen greyderlerin önünü kesmiş, yol kapatma eylemi gerçekleştirmişti. Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, vatandaşlarla görüşerek, yol açma çalışmalarının durdurulduğu açıklamıştı. Dün, yol açma çalışmalarının yeniden başlaması üzerine öfkeli vatandaşlar, traktörlere şehir merkezine gelmiş ve yolu kapatarak, belediye binasını taşlamıştı. İlçedeki gerginlik sonrası polis, vatandaşlara biber gazı ve copla müdahale etmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir