doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun’un Vezirköprü İlçesinde Belediye Binası Taşlanmıştı! 8 Eylemciden 2’si Tutuklandı

samsunda-belediye-binasi-taslanmisti-3009
Daha Fazla Göster

Samsun’un Vezirköprü İlçesinde Belediye Binası Taşlanmıştı! 8 Eylemciden 2’si Tutuklandı Vezirköprü ilçesi’nde arazi toplulaştırma eyleminde belediye binasını taşladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 8 eylemciden 2’sinin tutuklandığı öğrenildi

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde arazi toplulaştırma kararına karşı çıkan yöre halkının traktörlerle şehir merkezine girdiği olayda, yolu kapatan ve belediye binasını ve makam aracını taşlayan 8 eylemciden 2’sinin tutuklandığı bilgisine ulaşıldı.

WhatsApp Image 2021 09 27 at 11.54.48 1536x1152 1 Ana Manşet

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde Vezirköprü İlçesi’nde toplulaştırma kararına karşı çıkan öfkeli vatandaşlar, yolu trafiğe kapatarak belediye binası önünde bir araya gelmiş ve belediye binasını taşlamıştı. Bölgeye çok sayıda jandarma ve polis ekipleri sevk edilmiş, polis öfkeli kalabalığa biber gazı ve copla müdahale etmişti. Olayın ardından Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye almış, olaylara karıştığı gerekçesiyle 8 eylemci gözaltına alınmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir