doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’un O İlçesinde Yürekler Ağza Geldi! Başkan Halil Akgül’den Açıklama

Daha Fazla Göster

Samsun’un O İlçesinde Yürekler Ağza Geldi! Başkan Halil Akgül’den Açıklama Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, sağanak yağış sonrası taşkının meydana gelmediğini belirterek, ekiplerin teyakkuzda olduğunu belirtti

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, sağanak yağış sonrası selin yaşanmadığını belirterek, “Ekiplerimiz görevde. Allah’a şükür herhangi bir olumsuzluk yaşamadık” dedi.

WhatsApp Image 2021 08 09 at 11.14.01 Ana Manşet

TAŞMA RİSKİ OLUŞTU

Salıpazarı İlçesi’nde bu sabah 06.00 sıralarında Salıpazarı’nda başlayan sağanak yağış ilçe merkezinden geçen ve Terme’yi de tehdit eden Terme Çayı taşma riski ile korku dolu anlar yaşattı.

WhatsApp Image 2021 08 09 at 11.14.05 Ana Manşet

EKİPLER TEYAKKUZDA

Son iki yılda sel nedeni ile sıkıntılı günler yaşayan Salıpazarı İlçesi’nde bu kez korkulan olmadı. An itibariyle su seviyesi düşmeye başladı. Salıpazarı Kaymakamı Burak Öz ve Belediye Başkanı Halil Akgül, herhangi bir olumsuzluğa karşı teyakkuzda olduklarını dile getirdi.

WhatsApp Image 2021 08 09 at 11.14.11 Ana Manşet

OLUMSUZLUK YAŞAMADIK

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül de yeni yapılan köprülere ve set duvarlara vurgu yaparak “Şu an su seviyesi diğer sellerden daha fazla ancak yeni yapılan köprülerimiz sayesinde ilçe merkezinde korkulan olmadı ve taşkın yaşanmadı. Kırsal mahallelerimizde heyelan nedeni ile kapanan yollarımız var. Ekiplerimiz dün geceden itibaren sahada ve heyelan bölgelerine anında müdahale ederek yolları açıyorlar. Şu an itibariyle Allah’a şükür herhangi bir olumsuzluk yaşamadık, inşallah da yaşamayız” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 08 09 at 11.14.06 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 08 09 at 11.14.07 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir