doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’un O İlçesinde Kaymakamdan Flaş Uyarı! ‘O Bölgelerden Uzak Durun’

samsun-kavak-sel-uyarisi-1208
Daha Fazla Göster

Samsun’un O İlçesinde Kaymakamdan Flaş Uyarı! ‘O Bölgelerden Uzak Durun’  Kavak Kaymakamı Ömer Saygılı, sel su baskınlarına karşı vatandaşları uyararak, sel ve su baskını riskinin olduğu bölgelerden uzak durulması gerektiği uyarısında bulundu.

Kavak Kaymakamı Ömer Saygılı, sel su baskınlarına karşı vatandaşları uyardı.

Kaymakam Saygılı, meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yağışların, Samsun çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli olmasının beklendiğini hatırlattı.

20210812 2 49585181 67862475 scaled Samsun

Yağışların etkili olması durumunda sel ve su baskınlarının meydana gelebileceğini belirten Saygılı, “Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta aşırı yağışlar sebebiyle meydana gelen sel felaketi can ve mal kaybına neden olmuştur. Derinden üzüldük. Meteorolojiden yapılan son değerlendirmeye göre Samsun ve çevrelerinde de yerel olarak yağışların çok kuvvetli olmasının beklendiği hatırlatılmıştır. Bu kapsamda vatandaşlarımız tüm tedbirlerini alarak dikkatli davranmalı.” dedi.

Kaymakam Saygılı, özellikle ırmak ve dere kenarları gibi sel ve su baskını riskinin olduğu bölgelerden uzak durulması gerektiği uyarısında bulundu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir