doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’un O İlçesinde Fındıkta Sel Endişesi

Samsun'da icradan Satılık Fındık Bahçesi 3 Mayıs Pazartesi
Daha Fazla Göster

Samsun’un O İlçesinde Fındıkta Sel Endişesi Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, aşırı yağışlar sonrasında tarım danışmanlarının fındık bahçeleri ve tarım alanlarındaki hasarı incelediğini söyleyerek, “Önümüzdeki hafta meydana gelecek yağışlar fındık bahçelerine zarar vermez.” dedi

Aydemir, yaptığı açıklamada, aşırı yağışlar sonrasında fındık bahçelerinde hasarın çok olmadığını düşündüklerini aktardı.

f909d0a333d47fbfa6ade651295a8fc2 Ana Manşet

TARIM SİGORTASI YAPTIRILMALI

Çarşamba’da metrekareye 80 kilodan fazla yağış düştüğünü vurgulayan Aydemir, “Sağanak sonrasında İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ve tarım danışmanlarımız sahaya indi ve şu anda çalışmaları sürdürüyorlar. Sebzede ve mısırda hasar görünüyor ancak fındıkta fazla dökülme ve hasar görünmüyor. Tarım sigortası olanlar hasar tespiti yaptırmaları halinde zararlarını sigortadan karşılıyor. Bunun için tarım sigortası yaptırmanın her zaman önemine değiniyoruz.” dedi.

Yağışın hafta boyunca devam edeceğine dikkati çeken Aydemir, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre önümüzdeki hafta için yine yağış olacak. Fındık üreticimiz bu günlerde bahçelerine girerek fındık toplamaya başlayacak. İnşallah önümüzdeki hafta meydana gelecek yağışlar fındık bahçelerine zarar vermez.” diye konuştu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir