Samsun’un Gururu Tuğbanur

Samsun'un Gururu Tuğbanur
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’un Gururu Tuğbanur Samsunlu milli sporcu Tuğbanur Kıvrak 13 yıllık Muay Thai ve Kickboks serüveninde başarı üzerine başarı almaya devam ediyor. Milli sporcu haziranda gerçekleşecek “profesyonel maç” için en iyi şekilde hazırlanıyor.

 

ŞAMPİYONLUKLA DOLU
Samsunlu milli sporcu Tuğbanur Kıvrak 13 yıldır Muay Thai ve Kickboks branşlarını severek gerçekleştiriyor. Profesyonel olarak ilerlediği sporda Kick Boks Avrupa Şampiyonluğu, Muay Thai Avrupa Kupası şampiyonluğu bulunmakta. Milli sporcu Tuğbanur Haziran ayının 30’unda da Ulusal bir kanalda profesyonel bir maçı olduğunu bunun için günde çift antrenman olmak üzere haftada 7 gün sıkı bir çalışma yaptığını ve iyi bir çalışma yapmadan başarılı olunamayacağını belirtti.

muay thai 2 scaled Spor

muay thai 4 scaled Spor

ZİRVEDE KALMAK
Küçük yaşlarda babasının sayesinde Milli takım baş antrenörü Özgür Arlı ile tanıştığını ve 13 yıllık spor hayatının başladığını ve yaptığı spordan dolayı ilk başlarda çevreden olumsuz tepkiler aldığını ifade ederek, ”
Babamın sayesinde Özgür Arlı hocam ile tanıştım ve spor hayatım başladı. Hedefim zirvede kalabilmek ve profesyonel maçlarla kariyerimi daha da ileriye götürmek. Olumsuz tepkiler alabiliyoruz. Ama en basiti bir çocuk dışarıda ki enerjisini salonda atıyor ve ebeveyn çocuğunun nerede olduğunu biliyor. Bence tüm çocuklar spor ile büyümeli ve sporların ayrımı olmamalı” diye konuştu.

muay thai 6 scaled Spor

VAKİT AYIRMALI
Son olarak kadınların kendilerini koruması ve kendilerine vakit ayırması gerektiğine değinen kıvrak, “Ülkemizde ne yazık ki kadına şiddet arttı. En azından kadınların kendilerini savunmasını için dövüş sporlarına başlayabilirler. Ayrıca bir erkek kendine vakit ayırıp spora gidebiliyor. Ama ne yazık ki bir kadın çalıştığından yada ev işleri ve çocukları ile ilgilendiğinden kendine vakit ayıramıyor. Kadın hep kendine ayırmak istediği vakti öteliyor bence ötelememeli ve kendine vakit ayırıp kendini savunmayı öğrenmeli” ifadelerini kullandı.

muay thai 8 scaled Spor

İSTİKRAR ÖNEMLİ
Muay Thai Samsun İl Temsilcisi Özgür Arlı, “Biz sporcuların sadece sportif anlamda başarılı olmasından ziyade akademik olarak da başarılı olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Tuğbanur uzun yıllardır benimle çalışmakta. Eğer bir sporcu başarılı olmak istiyorsa istikrar gerekiyor ve bu Tuğbanur’da fazlasıyla var. Hiç bir zaman idmanını keyfi aksatmadı ve bunun sonucunda bir çok başarı elde etti. Bizimde her zaman göğsümüzü kabarttı ve bayrağımızı çok iyi bir şekilde temsil etmeye devam ediyor” dedi.

ozgur arli Spor

Esra VURAL Özel Haber


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir