doğa area cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’un Gururu Necati Er

Samsun'un Gururu Necati
Daha Fazla Göster

Samsun’un Gururu Necati Er Samsunlu Milli atlet Necati Er, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda 6’ncı oldu

WhatsApp Image 2021 08 05 at 14.01.57 1 Ana Manşet

FİNALE KALDI

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda atletizmde final müsabakaları devam etti. Londra 1948’de üç adım atlamada bronz madalya kazanan Ruhi Sarıalp’ten 73 yıl sonra bu branşta final gören ilk Türk atlet olan Samsunlu Necati, ilk 3 atlayışta 17.25 metre atlayarak 12 atlet arasında ilk 8’e girmeyi başardı ve finale devam etti. Sonraki atlayışlarında istediğini gerçekleştiremeyen 24 yaşındaki milli sporcu, 17.25’lik derecesiyle finali 6. tamamladı.

WhatsApp Image 2021 08 05 at 14.01.57 Ana Manşet

FARKLI OLABİLİRDİ

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda üç adım atlamada 6. olan milli atlet Necati Er, madalyayı 25 santimetre ile kaçırdığını ve bundan dolayı üzgün olduğunu belirterek, “Burada kendi adıma sezonun en iyi derecesini atladım. Daha önceden buraya sezon içinde bu dereceleri atlayıp gelmiş olsam sonuç çok farklı olabilirdi. Burada 25 santimetre ile kaçan bir madalya var. Buna üzülüyorum. Ancak ilk olimpiyatım, böyle bir atmosferde ilk defa yarışıyorum” diye konuştu.

ÖNCÜ OLMAK İSTİYORUM

Er son olarak, “Ülkemizde üç adım atlayan bütün arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Kendinizi geliştirebilmeniz gerekiyor. Onlara ne doğru geliyorsa onu yapmalılar. Ben, 13 metre atlarken buralara geldim. Hiç kimse benim burada yarışabileceğimi, altıncı olabileceğimi düşünmüyordu. Bunu başardığım için mutluyum. Benden sonra gelecek sporculara öncülük yapmak istiyorum. Tek başıma buralara gelip benim yarışmam bir şey ifade etmiyor. Altımdan birileri gelecek ki ülkemizin başarısı devam edebilsin” dedi.

R.A.: Atakum ilçesindeki evlerinde anne Kıymet ve baba Yalçın Er, diğer iki çocukları ve yakınlarıyla oğullarının final mücadelesini televizyondan büyük heyecanla takip etti.

WhatsApp Image 2021 08 05 at 14.01.57 2 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir