Samsun’un gururları SMG’de… Hedef olimpiyatlar

Samsun un gururları SMG de Hedef olimpiyatlar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’un gururları SMG’de… Hedef olimpiyatlar Samsun Canlı Haber TV ekranlarında yayınlanan Spor Aktüel programına katılan Mili antrenör Aytunç Göz, Milli sporcu Esra Bayrak ve Milli sporcu Eda Yıldırım, hedeflerinin Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nda birincilik olduğunu belirterek, ay yıldızlı bayrağı göndere çekmek istediklerini söyledi.

 

ŞAMPİYONALARA HAZIRLANIYORUZ
Samsun’un milli guruları Esra Bayrak ve Eda Yıldırım, Türk bayrağını göndere çekmek ve İstiklal marşımızı tüm dünyaya duyurmak için, gözlerini Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’na dikti. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) Paralimpik Branşlar Sorumlusu olarak görev yapan ayrıca Milli takım Antrenörü olan Aytunç Göz, “Esra Bayrak Dünya Şampiyonu olmuş bir sporcumuz. Samsunumuzda ilk defa bir kadın sporcu olimpiyat ve paralimpik oyunlara katılmaya hak kazandı. Bu Samsun adına hem de ülkemiz adına çok önemli ve çok güzel bir gelişme oldu. Diğer kızlarımız da Avrupa’da ve dünyada çok ciddi başarılar elde ettil. Eda Yıldırım, dünya rekoru kırarak Dünya Gençler Şampiyonu oldu. Biz 2015 yılında gönüllü projeyle başladık. Daha sonra hedeflerimizi koyduk. Amaçlarımızı gerçekleştirmek için bu yolda yürümek için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık ve neticede kızlarımız büyümeye başladıkça dereceleri de büyümeye başladı. Şu anda olimpiyat barajını geçen Eda ve Damla’da haziranda kapanacak olan sıralamada yüksek bir yer edinip Esra ile birlikte Tokyo olimpiyatları ve paralimpik oyunlarına katılma yolunda elinden gelenleri yapacaklar. Önümüzde Avrupa, Dünya şampiyonlukları var.” diye konuştu.

smg1 Spor

SIKI ÇALIŞIYORUM
Çarşamba’da 8 kardeşi ile yaşayan Milli sporcu Esra Bayrak, “2015’te Aytunç hocam ile tanıştım onun sayesinde bu başarıları elde ettim. İlk zamanlarda insanların bakış açısı farklıydı fakat başarılar gelince herkes bizimle gurur duyuyor. Ben rakiplerime hiç bir zaman rakip demedim. Onlar da benim bir kardeşim. Ben kendi kendimin rakibiyim. En çok istediğim şey, anneme mutfak yaptırmaktı. Fakat elde ettiğim başarılarla evimizi tamamen yaptırdım ve çok mutluyum. Olimpiyatlara hak kazandım bu benim için çok gurur verici ve orada bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Bunun içinde çok sıkı çalışıyorum” dedi.

smg2 Spor

HAYATIM DEĞİŞTİ
Van depreminden sonra Samsun’a göç ederek bambaşka bir hayata başlayan Eda Yıldırım ise, “Resim öğretmenim Vildan Göz’le, yani Aytunç hocamın annesi ile tanışmamla spor serüvenim başladı. Doğulu olduğum için tepkiler çok farklıydı. ‘Yapamaz’ dediler. Hatta babam dahi karşı çıkmıştı. Ama Aytunç hocam babamı ikna etti. Tabi zor bir süreçti ama başarılar geldikçe herkes desteklemeye başladı. Ben Esra’nın aksine rakiplerimi gerçek bir rakip olarak görüyorum ve çok hırs yapıyorum. Bazen bu hırs beni olumsuz etkileyebiliyor. Ama yine de istediğim başarıyı elde ediyorum. Şu anki hedefim Polonya’da düzenlenecek Avrupa Atletizm şampiyonasında birinci olup, Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nda yarışmaya hak kazanıp, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek” ifadelerini kullandı.
Esra VURAL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir