doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’un En Büyüğü! Her Gün 10 Bin 500 Öğrenci Faydalanıyor

samsunun-en-buyugu-2110-235
Daha Fazla Göster

Samsun’un En Büyüğü! Her Gün 10 Bin Öğrenci Faydalanıyor Samsun’un Terme, Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde her gün 10 bin 500 öğrenci sıcak yemek ulaştıran yemekhaneden faydalanıyor. Samsun Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit,Samsun Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yemekhanede incelemelerde bulundu

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Terme ilçesini ziyaret etti. Terme Öğretmenevi’nde bulunan ve 4 ilçede taşımalı eğitim gören 10 bin 500 öğrenciye sıcak yemek ulaştıran yemekhaneyi de ziyaret eden Murat Yiğit, “Tek amacımız geleceğimiz olan çocuklarımıza sağlıklı eğitim imkanı sunmak” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana ilçe ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in son durağı Terme oldu. Müdür Murat Yiğit, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy ve Şube Müdürü Hakkı Düzgün ile birlikte ilk olarak Terme Ortaokulu’nu, Ahmet Ersoy İlkokulu’nu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

AW447326 04 Foto Galeri

2018 YILINDA FAALİYETE GEÇTİ

Ardından Terme Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan yemekhaneyi ziyaret eden Müdür Murat Yiğit, burada çalışanlardan ve yetkililerden bilgi aldı. Yiğit, yemekhanenin 2019 yılında faaliyete geçtiğini, geçen yıl ‘pandemi’ nedeniyle ara verdiği faaliyetlerine yeni eğitim-öğretim sezonunda yeniden başladığını açıkladı.

AW447326 02 Foto Galeri

SAMSUN’DAKİ EN BÜYÜK YEMEKHANE

Yemekhanenin, Terme’nin yanı sıra Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde taşımalı eğitim gören 10 bin 500 öğrenciye her gün sıcak yemek ulaştıran en büyük merkez olduğunu da bildiren Müdür Yiğit, “Mutfakta 32, dağıtımlarda 80 personelimiz 10 araçla birlikte görevlendirilmiştir. Amacımız, geleceğimiz olan çocuklarımıza kesintisiz, sağlıklı eğitim-öğretim hizmeti sunmaktır. Bu hizmetin devamı için Milli Eğitim Müdürlüğümüz tüm imkanlarını kullanmaktadır” dedi.

Müdür Murat Yiğit daha sonra Kozluk Fen Lisesi ve Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu’na da giderek öğretmen ve öğrencilerle görüştü.

 

AW447326 01 Foto Galeri

 

AW447326 03 Foto Galeri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir