Samsun'un Alaçam ve Yakakent ilçelerinde etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi

Samsun haber: Samsun'da feci olay! Cesedini yol ortasında 112 görevlileri buldu Samsun haber: Samsun'da feci olay! Cesedini yol ortasında 112 görevlileri buldu

ALAÇAM VE YAKAKENT'TE SAĞANAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlerdir yaptığı uyarıların ardından bugün, Alaçam ve Yakakent ilçeleri sağanak yağışa teslim oldu. Sağanak yağış nedeniyle caddeler göle döndü, iş yerlerini su bastı, Yakakent ilçesinin yüksek kesimlerinde ise heyelan meydana geldi.

TEDİRGİN ETTİ

Meteoroloji sağanak yağmur sonrası oluşacak taşkın ve sel ile ilgili uyarılar yaparken, Alaçam ilçesinde yağmur sebebiyle yollar adeta göle döndü, Yakakent ilçesinde ise sağanak yağış nedeniyle debisi yükselen ırmak tedirgin etti. Yakakent ilçesinde ana yollar yağmur suyu ile dolarken, araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

SAMSUN VALİLİĞİ UYARDI

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmesine göre ilimizin batısında; Alaçam ve Yakakent başta olmak üzere Vezirköprü, Bafra ve Havza ilçelerimizde görülen yer yer şiddetli yağışların bugün akşam saat 21.00’e kadar devam etmesi beklenmektedir. Alaçam ilçemize son 6 saatte gerçekleşen yağış miktarı 58 kg’a, son 1 saatte gerçekleşen yağış miktarı ise 43 kg’a ulaşmıştır.  İlgili kurumlarımız ve Belediye Başkanlıklarımız gerekli önlemleri almış olup meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması ve vatandaşlarımızın can güvenliği için dere kenarlarından uzaklaşması büyük bir önem arz etmektedir" denildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.