Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu izo HRS Ajans

Samsun’un 6 İlçesinde ‘Turuncu’ Alarm!

featured

Samsun’un 6 İlçesinde ‘Turuncu’ Alarm! Samsun’un Vezirköprü, Kavak, Çarşamba, Tekkeköy, Asarcık ve Ayvacık ilçeleri 65 yaş üstü insanların aşı konusundaki dirençleri sonucu turuncuya takıldı

Dünyada ve ülkemizde etkisini sürdüren koronavirüs salgınıyla mücadele sürerken, aşılama çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nce Samsun’un ilçelerinde 65 yaş üstü vatandaşların aşılanma oranları harita üzerinde yayınladı.

EN YÜKSEK ORAN YAKAKENT’TE

Tabloya göre; Aralık ayında 65 yaş üstü aşılamada Vezirköprü, Kavak, Çarşamba, Tekkeköy, Asarcık ve Ayvacık ilçeleri ‘acil’ durumu ifade eden turuncu renkte kalırken, en fazla aşılanma oranı 81,70 ile Yakakent İlçesinde yer aldı. Atakum ilçesi de ‘güven’i ifade eden mavi renge geçen ilçelerden bir diğeri oldu. Alaçam, Bafra, 19 Mayıs, Havza, Ladik, İlkadım, Canik, Terme, Salıpazarı ilçeleri ise sarı renkte kaldı. 

MÜCADELENİN TEK GEÇERLİ YOLU AŞI

Koronavirüsle salgınıyla mücadele etmenin tek geçerli yolunun aşı olduğunu vurgulayan ve vatandaşlara bir an önce aşılarını yaptırmaları noktasında çağrıda bulunan Samsun İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Dünyada ve ülkemizde koronavirüs salgınının hız kesmeden devam ettiği ve her gün yeni bir varyantının çıktığı günümüz şartlarında bu salgınla mücadele etmek için tek geçerli yol aşı olmaktan geçmektedir. Önce birinci doz sonra ikinci doz derken artık günümüzde üçüncü ve dördüncü doz aşılama çalışmaları devam etmektedir. Uzmanların yaptığı açıklamalar ve çevremizde tanıdığımız yakınlarımızdan aşı olanların bu illet hastalığı daha rahat atlattıklarını görüyoruz. Özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunanların bir an önce 3.doz aşılarını olmaları kendi sağlıkları için çok önem taşımaktadır.

SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN

İl sağlık Müdürlüğünün yaptığı açıklamada; Mavi renk size güveni; Sarı renk dikkatli olmayı; Turuncu renk ise acilen aşınızı tamamlamayı hatırlatmalı. Aşınızı yaptırın, çözümü olan bir hastalık yüzünden sağlığınızı riske atmayın.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

11 16 51 267222035 4561112597277621 1109394027574964244 n Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.