Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden Samsun için saat 10.00 ila 18.00 saatleri arasında geçerli olmak üzere, kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Samsun haber: Samsun'da feci olay! Cesedini yol ortasında 112 görevlileri buldu Samsun haber: Samsun'da feci olay! Cesedini yol ortasında 112 görevlileri buldu

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden Samsun’un batı kıyıları için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Uyarıda, 18 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00 ve 18.00 aralığında yaşanacak olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli olunması vurgulandı.

samsun-saganak-1

SAMSUN İÇİN SEL UYARISI

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, meteorolojik değerlendirmelere göre; Sinop’un kuzey kesimleri (Merkez, Türkeli, Ayancık, Gerze, Erfelek ve Dikmen) ile Samsun’un batı kesimlerinde (Yakakent, Alaçam, Bafra ve Ondokuzmayıs) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.