doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsunspor’un Eski Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak’tan O İddialara Yanıt!

altiparmaktan-o-iddialara-yanit-0411
Daha Fazla Göster

Samsunspor’un Eski Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak’tan O İddialara Yanıt! Samsunspor’un Eski Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, Teknik Direktör Fuat Çapa’nın “Bizden önceki hocamız takıma ait bütün fiziksel, antrenman ve test bilgilerini alıp gitmiş.” sözlerine ilişkin açıklamada bulundu

Nuri Asan Tesisleri’nde basın mensupları ile bir araya gelen Teknik Direktör Fuat Çapa eski teknik adam Mehmet Altıparmak ile ilgili, “Bizden önceki hocamız takıma ait bütün fiziksel, antrenman ve test bilgilerini alıp gitmiş. İçerideki, sağlık ekiplerinden ya da personelden bilgi almaya çalıştık. Sonra da oynanan karşılaşmaların ve yapılan antrenmanların verisi doğrultusunda, bir rapor hazırladık. Bundan dolayı takımın seviyesini belirlememiz zaman aldı” ifadelerini kullanmıştı.

Bu ifadelerin üzerine Mehmet Altıparmak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Sayın Fuat Çapa’nın sporculara ait veri ve analizlerle ilgili muhtemelen bilgi eksikliği nedeniyle yaptığı açıklamayı, meslek etiği açısından doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum.

Ligin ilk 8 haftasında rakamsal veriler açısından ilk 2 sırada yer aldığı açıklanan bir takımı devralan Sayın Çapa’nın bulamadığını iddia ettiği verilerin tamamı başta GPS verileri olmak üzere (koşu mesafeleri, antrenman süre ve şiddetleri, yorgunluk indexlerini gösteren günlük veriler), kulüpte bulunan polar time tabletinde ve kulüp çalışanı Oğuzhan’dadır. Ayrıca kuvvet verilerinin kulüp bilgisayarında ve fitness salon duvarlarında dahi asılı olduğu, vücut yağ ve antropometrik verilerin kulüp beslenme uzmanı Büşra hanım ve kulüp bilgisayarında da hafta hafta kayıtlı olduğu bilinmektedir.

Bununla beraber Sayın Çapa’nın kendisi veya ekibinden herhangi bir hocanın bu konuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmadığını da ifade etmeliyim.

Samsunspor’dan ayrılmış olsak da bundan sonraki süreçte hem Yılport Samsunspor’a hem de Sayın Çapa’ya talep halinde her türlü desteği verebileceğimizi ve ekip olarak her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim.

FDXKnfCXEAMzJro Ana Manşet

GÜNCEL SAMSUNSPOR HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUNSPOR HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir