Kanal S ekranlarında yayınlanan "Maç Saati" programına yorumlarıyla değer katan; Mehmet Ali Çınar ile Hasan Şengün, Antalyaspor - Yılport Samsunspor karşılaşmasını yorumladı.

"UMARIM HATALARDAN DERS ÇIKARTILIR"

Efsanelerden Mehmet Ali Çınar, hatalardan ders çıkartılması gerektiğinin altını çizerek, "Üzgünüz. Bence Samsunspor şanssız goller yiyor. Tabi şansıda rakibe biraz biz veriyoruz. Pozisyon hatasını Samsunspor çok yapıyor. Rakipler de yapıyor ama rakibin yaptığını biz gole çeviremiyoruz. Üzüldüğüm konu şu; geçen hafta biz aynı hatalardan golleri yedik. Yediğimiz gollere bakacak olursak, maçın ilk 10 dakikası gerçekten iyi oynadık. Ben maça başlarken umutlandım. Bir maçı kazanmak için çok istemek, çok çalışmak agresif olmak, doğru şeyleri doğru zamanda yapmak gerekiyor. Biz doğru şeyleri yapamadık diye düşünüyorum. İlk gol şansa diyebiliriz. Ama ikinci gol maalesef oyuncularımız doğru yerde doğru zamanda beklemediğinden kaynaklandı. 60'ıncı dakikadan sonra oyuna Fofana'nın gelmesiyle, Samsunspor gole yaklaştı ancak olmadı. Umarım bu hatalardan ders çıkartılır. Haftaya oynanacak Gaziantep maçı çok çok önemli" dedi.   

"ARADIĞIM SAMSUNSPOR'U BULAMADIM"

Hasan Şengün, ise beklediği Samsunspor'u sahada göremediğine değinerek şunları söyledi: "Bu maç hem bizim için hem de onlar için önemliydi. Bu maçtan umutluyduk. Bazen sahada istediğiniz olmuyor. Tabi en doğru ilk 11'i sahaya çıkarmak, onları çalıştırmakta hoca ve ekibinin işi. Değerlendirme yapacak olursak kendi adıma aradığım Samsunspor'u bulamadım. Bireysel hatalardan kelesinde goller gördü. Geçen hafta bazıları Galatasaray maçında takımı beğenmemesine rağmen ben beğenmiştim. Ama burada, bana göre ilk 10 dakikadan sonra silik bir oyun oynadık. Taki, 60'ıncı dakikadan sonraya kadar. 60'ıncı dakikadan sonra Samsunspor kendi kimliğine büründü. Tehditkarvari  bir oyun oynadı ki 2 de gol pozisyonu kaçırdı. Biraz şans biraz beceri gerekiyordu. O kadar çok basit gol yiyorsunuz ki takımında gardı düşüyor. Bu maçta açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım. Tabi dünyanın da sonu değil. Şu maçta bizim gol atmamız gerekirdi. Ama bazen olmuyor. İnşallah önümüzdeki maçlara bakacağız" 

NEDİM AYDIN 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.