Kırmızı - Beyazlılar'ın FIFA tarafından iki dönem transfer yasağı uygulanmış ve ilgili karar CAS tarafından onanmıştı.  Ardından, Yılport Samsunspor,  İsviçreli avukatlar, İsviçre Federal Mahkemesi nezdinde itirazda bulunmuş ve transfer yasağı kararı geçici olarak durdurulmuştu. Bunun neticesinde, Kulüp 2023/24 futbol sezonu kış transfer döneminde transfer yapmaya devam etmişti.  Ancak, FIFA Kulüp, tarafından bugün kulübe ve TFF'ye gönderilen yazı ile bilikte yeniden aktif hale getirildi. 

SAMSUNSPOR'UN TRANSFER YASAĞI SÜRECİNDE YENİ GELİŞME

Kulüpten yapılan açıklamada, "FIFA tarafından bugün Kulübümüze ve Türkiye Futbol Federasyonuna gönderilen yazı neticesinde; İsviçre Federal Mahkemesi, transfer yasağının geçici olarak durdurulması kararını ortadan kaldırmıştır. Bir diğer ifadeyle, askıya alınan transfer yasağı kararı yeniden aktif hale gelmiştir. İsviçre Federal Mahkemesi’ndeki davada nihai karar verilmemiş olup, hukuki süreç şimdilik devam etmektedir. İsviçre Federal Mahkemesindeki gelişmeler yakından takip edilmekte olup, ilerleyen süreçte bilgilendirme yapılacaktır" denildi.

NE OLMUŞTU?

Samsunspor, Arvydas Novikovas ile sözleşme feshi konusunda FIFA ile davalık olmuştu. Temmuz ayında FIFA tarafından iki dönem transfer yasağı içeren bir karar ise kulübe iletilmişti. Kulüp, FIFA'nın verdiği transfer yasağını İsviçre’nin en ünlü avukatlık şirketiyle anlaşarak Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşınmıştı.

Taraftarın Sesi Kanal S ekranlarında sizlerle 15 Nisan Pazartesi Taraftarın Sesi Kanal S ekranlarında sizlerle 15 Nisan Pazartesi

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.