Samsunspor'dan Anlamlı Kampanya Samsunspor ile Türk Kızılayı ‘Bu Kan Sizi Unutur mu’ sloganı adı altında 20 - 30 tarihleri arasında sürecek kan bağışı kampanyası başlatıyor

Türk Kızılayı'nın ülkemizin kan ve kan ürünleri ihtiyacını karşılamak üzere yürüttüğü ‘Ulusal Güvenli Kan Temini Programı’ kapsamında 20 Ocak 1989 tarihinde meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden spor şehitlerimize, yaralanan ve sakat kalan sporcularımıza ithafen ‘Bu Kan Sizi Unutur mu’ sloganı ile Samsunspor ve Türk Kızılayı işbirliğinde 20 Ocak tarihinden başlayarak 30 Ocak tarihine kadar sürecek Samsun'un değişik noktalarında kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Samsunspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Melis Kalkavan Erdoğan ve Sedat Uygun ile Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Ahmet Ali Bulut ve Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım arasında yapılan görüşmede kampanya detayları planlandı. Kulüp, " Kampanya kapsamında alınacak kanlar sağlık kuruluşlarında tedavileri esnasında kan bileşenine ihtiyaç duyan hastalara kullanılacaktır. Samsunspor Kulübü, teknik heyet, futbolcular ve taraftar grupları ile Türk Kızılay yetkilileri olarak “Bu Kan Sizi Unutur Mu” sloganı ile düzenlenecek kan bağışı kampanyasına 18-65 yaş aralığında bulunan tüm halkımızı resmi kimlik belgeleri ile kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz" dedi.

SAMSUNSPOR İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.