2 Aralık Salı günü Adana Demirspor ve Samsunspor maçında yaşanan olayların ardından açıklamalar devam ediyor. 2-3'lük skorla 3 puanı hanesine yazan Samsunspor açıkça penaltı olarak görünen pozisyonlar hakkıda kamuoyu açıklamasında bulundu.

BU HATALAR FUTBOLDAN SOĞUTUR

"Dün akşam Kulübümüz ile Yukatel Adana Demirspor A.Ş arasında oynanan müsabakada yine utanç dolu anlar yaşanmış ve hakem kararları geceye damgasını vurmuştur. Cevaplandırılması gereken, bunlar daha ne kadar ve nereye kadar bu şekilde devam edecektir? Tüm futbolseverler bu hatalardan dolayı futboldan soğur hale gelmiştir."

HERKES PENALTI DERKEN ONLAR DEVAM DEDİ

"Müsabaka hakemi ve VAR hakemleri tüm spor kamuoyunun ve TV yorumcularının net penaltı olarak nitelendirdiği iki pozisyonumuzu görmezden gelmiştir. Bu tür haksız ve hatalı kararlar Samsunspor Kulübü ve Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım’ın Türk Futbolunu kalkındırmak amaçlı yaptığı iyi niyetli yatırımların önüne geçmekte ve ileride yapılacak olan yatırımların önüne geçmektedir. "

"SÜREKLİ YAPILAN HATA DEĞİLDİR"

"Bu tarz haksız ve hatalı kararlar karşısında, TFF ve MHK gerekeni biran evvel yapmalı ve Kulüpler Birliği çatısı altında bulunan bütün kulüpler yapılan tüm haksızlıklara dur demelidir. 

Ne yazık ki, Samsunspor FK olarak son açıklama ve uyarılarımıza rağmen sistematik hale gelen hakem hatalarının artarak devam ettiği görülmektedir. İnsanlar da hata yapabilir, ancak sürekli yapılan hataların iyi niyetle açıklanabilir hiçbir yanı bulunmamaktadır. "

Samsunspor'un takım kaptanlarından Zeki Yavru'dan taraftara çağrı: Bizi desteklemeye devam edin Samsunspor'un takım kaptanlarından Zeki Yavru'dan taraftara çağrı: Bizi desteklemeye devam edin

"TÜRK FUTBOLUNUN MARKA DEĞERİNE ZARAR VERECEKTİR"

"Bu hususta, TFF ve MHK'nın üzerine düşen sorumluluğun, ivedilikle yerine getirilmesini ve tüm hakem performanslarının gözden geçirilmesini talep etmekteyiz. Aksi takdirde, ne yazık ki bundan Türk Futbolu ve Türk Futbolunun marka değeri zarar görecektir. "

"TEMİZ VE ADİL FUTBOLUN YANINDAYIZ"

"Samsunspor FK olarak tüm kamuoyu bilmelidir ki, Kulübümüz hem kazandığı hem de kaybettiği müsabakalarda, gerek kendisi gerek rakibinin aleyhine verilen tüm haksız kararların karşında olmaya, ta ki bu yanlışlar durdurulana kadar devam edecektir. 

Son olarak, her zaman dediğimiz gibi; Samsunspor FK olarak TEMİZ ve ADİL futbolun yanında ve onu kirleten kişi ve yapıların her zaman karşısında olacağız."

NEDİM AYDIN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.