doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsunspor’da Hedef Seri Galibiyet

Samsunspor'da-Hedef-Seri-Galibiyet
Daha Fazla Göster

Samsunspor’da Hedef Seri Galibiyet Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, Manisa FK karşısında alınan 1-0’lık galibiyetten mutlu olduklarını ve seri galibiyetler almak istediklerini söyledi

20211106 2 50765690 70392432 scaled Samsunspor

DEĞİŞİKLİK YAPILDI
Sistem değişikliği yaptıklarını belirten Teknik Direktör Fuat Çapa, “Her 2 takım adına çok önemli bir maçtı. 2 takım da sezona şampiyonluk hedefi ile başladı. Bizim de rakibimizin konumu da taraftarın beklentisine cevap vermiyordu. Onların avantajları, son haftalarda birbiriyle oynayan çok oyuncuları vardı. Bizim ise sakat futbolcularımız vardı. Sistem değişikliğine gittik.

Çift forvet oynadık ama ilk devre bunu iyi değerlendiremedik. Çok fazla telaşlı oynadık ve gereksiz top kaybı yaptık. Beklentimizin altında kaldı. Stoperlerimiz ilk defa bir maçta yan yana oynadı” diye konuştu.

TEMPO YÜKSEKTİ
İkinci yarıda gereksiz fauller yaptıklarına değinen Çapa, “İkinci devre yaptığımız değişiklikler ile baskı kurmayı istedik. Bu baskıyı kurduk ve 1-0 öne geçtik. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra kendi kendimize baskı oluşturduk. Bu da rakibin işini kolaylaştırdı. Oyunun son kısmında çok fazla geri çekildik ve gereksiz fauller yaptık. Karşılaşmanın temposu genel olarak çok yüksekti.

Güzel bir galibiyet oldu. Milli takım arasına galibiyetle girmek sevindirici. 14 gün bir zamanımız oldu. Antalya’da 10 günlük bir kampımız olacak. Aranın ardından seri galibiyetler alarak, yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir