banner1571

banner1567

banner1526

banner1345

banner1525

banner1534

banner1581

TFF o iddiaları çürüttü

Yılport Samsunspor’un İstanbulspor maçının ardından Rroca'ya gösterilen kırmızı kartta kural ve hakem hatası ile ilgili ev sahibi ekibin TFF'ye itirazda bulunacağı yönündeki gelişmelerin ardından gözler Futbol Federasyonu'na çevrildi

SAMSUNSPOR 21.02.2021, 12:19
784
TFF o iddiaları çürüttü

İstanbulspor Kulübü, TFF 1. Lig'de Yılport Samsunspor'a 1-0 yenildikleri karşılaşmada kural hatası olduğunu iddia ederek, Türkiye Futbol Federasyonuna başvuru yapılacağını açıkladı.

Maçın ardından gözler TFF'ye çevrildi. Federasyonun resmi sitesindeki maç istatistiklerine bakıldığında İstanbulsporlu oyuncunun gördüğü kartın direkt kırmızı olarak görülmesi 'maçta kural hatası'nın olmadığını gösterir nitelikteydi. 

İSTANBULSPOR'UN İDDİASI NEYDİ ?  
 "Turgut Doman, müsabakanın sonunda soyunma odasına giriş tünelinde konuyla ilgili itirazlarını sürdüren oyuncu ve teknik heyetimize, 'Ben 59. dakikada da Rroca'ya kart gösterdim, 90. dakikada ikinci sarı kartını gördü. Siz yanlış hatırlıyorsunuz. Soyunma odasında size verdiğim kartı göstereceğim.' ifadelerini kullanmıştır. Turgut Doman'ın bu sözleri üzerine kartın gösterildiği pozisyonu ve hakem kartındaki notları görme talebimiz geri çevrilmiştir. Türk hakemlerinin ve dolayasıyla Turgut Doman'ın dürüstlüğüne güveniyor, hatasını ve itirazlarımıza karşılık kullandığı ifadeleri kabul ederek raporuna eklemesini bekliyoruz. İstanbulspor Kulübü olarak söz konusu kural hatasıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonuna gerekli başvuruyu yapacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Salim YILDIZ 

Yorumlar (1)
yahya arslan 3 gün önce
Maç bitmiş sen kaybettin yok kural hatası hakem hatası geç o işi ,,,,