banner1017

TFF'den Son Dakika: Samsunspor'da O İsimlere Şok!..

Ligin en kritik maçında Denizlispor ile evinde 2-2'lik skorla berabere kalarak kümede kalma umutlarını son 2 haftaya bırakan Samsunspor Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk edildi

TFF'den Son Dakika: Samsunspor'da O İsimlere Şok!..

Samsunspor, Spor Toto 1. Lig’in 32. Haftasında oynadığı Denizlispor maçı nedeni ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Kırmızı Beyazlılar maçın gözlemcisi tarafından merdiven boşluklarının boş bırakılmaması,çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, akreditasyon talimatına aykırı hareket nedeniyle PFDK'ya sevk edilirken, Teknik Direktör  Besim Durmuş ve Sportif Direktör Coşkun Zeren de sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle sevki gerçekleşti.

FUTBOLCULARA SEVK YOK
Öte yandan Samsunsporlu futbolculardan Ahmet Cebe, Ahmet Burak Solakel, Furkan Köse ve Göksu Türkdoğan'in maç sonu yaşanılan olaylar nedeniyle sevk edilmemesi takımda sevinç yarattı.

İşte Samsunspor ile ilgili o sevkler:

SAMSUNSPOR Kulübü’nün 22.04.2018 tarihinde oynanan SAMSUNSPOR-DENİZLİSPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca, “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 4-a maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

SAMSUNSPOR teknik sorumlusu BESİM DURMUŞ’un aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca 23.04.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine,

SAMSUNSPOR sportif direktörü DENİZ COŞKUN ZEREN’in aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7/1-e maddesi uyarınca 23.04.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Aynı karşılaşmada Denizlispor’da “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevk edildi.

Haber: Ali BIROL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER