banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Tek ihtiyaç: Sportif beceri - Samsun Haberleri

banner1357

İhlas Haber Ajansı Spor Müdürü ve TRT Spor TV Yorumcusu Mustafa Karagöl, Samsun Gazetesi'ne özel Samsunspor'u değerlendirdi. Spor Müdürümüz Mustafa Togur'un sorularını yanıtlayan Karagöl, "İrfan Buz’dan beklenti, göze hoş gelen futbol, geçen sezon yaşanan gol sıkıntısının çözülmesi ve özellikle zor maçlardan alınacak 3 puan olacaktır. Taraftar gücü, mali yapısı, birçok Süper Lig takımından iyi olan Samsunspor’da, eksik olan tek şey sportif anlamda beceri" dedi

SAMSUNSPOR 18.08.2019, 09:33
Tek ihtiyaç: Sportif beceri - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

KADRO İSTİKRARI YAKALANAMADI

Geçen seneki kadro istikrarsızlığının bir seneye mal olduğunu belirten Mustafa Karagöl, "Uzun yıllar aradan sonra Samsunspor taraftarı için 'Efsane' olarak nitelendirilen İsmail Uyanık, tekrar Samsunspor'un başkanı oldu. Geçen sezon uzun yıllar sonra hiç yer almadıkları TFF 2. Lig’de (eski adıyla 3. Lig) takımı idare etmeye çalışan İsmail Uyanık, çeşitli nedenlerden önce Taner Taşkın ile yollarını ayırdı. Taşkın'ın yerine gelen İsmet Taşdemir de, Taner Taşkın'dan daha iyi bir galibiyet yüzdesi ve güzel futbol sergileyemedi. Neticede Samsunspor, Play-Offlarda Sakaryaspor'a elenince, İsmet Taşdemir ile de yollar ayrıldı. Samsunspor geçen sene tam 24 transfer yaptı. Transferlere tek tek değinmeyeceğim ancak temelde alınan bu futbolcular arasında bir türlü kimya tutmadı. Geçen sene yapılan en büyük hatalardan biri de kadroda bir türlü tutturulamayan istikrardı. Bu istikrarsızlık Samsunspor'un bir senesine mal oldu" ifadelerini kullandı.

İRFAN BUZ'DAN BEKLENTİ BÜYÜK 

Teknik İrfan Buz'dan beklentinin bu sene oldukça fazla olduğunu söyleyen Karagöl, "Yeni sezonda takımın başına İrfan Buz getirildi ve şuana dek 7 transfer yapıldı. Yeni transferler, geçen sezon eksik görülen ya da yeterince verim alınamayan bölgelere yapıldı. Sol ayaklı stoper ihtiyacı Yalçın Kılınç ile giderildi. Gol sıkıntısı yaşanan forvete Ahmethan ve Atabey transfer edildi. Sağ beke Caner Arıcı, sol beke Gökhan Meral ve orta sahaya da Ferhat Çulcuoğlu transfer edildi. Yeni transferler kadroya uyum sağlarsa faydalı olabilir. Özellikle Aytaç Sulu ve Yalçın stoper ikilisi tecrübeleri ve maç oynama alışkanlıklarıyla rakipleri durdurabileceğini düşünüyorum.

Geçen sezon oynanan futbol, taraflı-tarafsız kimseyi memnun etmiyordu. Bazı maçlarda 3 puan alınsa bile, Samsunspor gücünü tam anlamıyla sahaya yansıtamıyordu. Bu doğrultuda İrfan Buz’dan beklenti, göze hoş gelen futbol, geçen sezon yaşanan gol sıkıntısının çözülmesi ve özellikle zor maçlardan alınacak 3 puan olacaktır" diye konuştu.

TARAFTAR GRUPLARI BİRLEŞMELİ

Samsunspor taraftar gruplarının birlikte hareket etmeleri gerektiğini ifade eden Karagöl, "Samsun'da taraftarlar maça ilgi gösteriyor ama özellikle taraftar grupları, maçlardan çok tezarühatlara öncelik veriyor. Parça parça dağılan taraftar grupları, hakemi ve rakip futbolcularını etki almak yerine, bölgesel bir ses çıkartıyor. Bu da hem kendi futbolcularını, hem de rakip futbolcular ile hakemi yeterince etkilemeye yetmiyor. Bir hata yapıldığında toplu halde bir tepki gösterilemiyor. Taraftar sayısının çokluğundan ziyade etkisi daha önemli olabilir. Samsunspor taraftarları toplu halde hakemi etki altına alıp, rakip futbolculara gerekli reaksiyonları gösterirse, 19 Mayıs Stadyumu’ndan kolay kolay hiçbir takım 3 puanla ayrılamaz. Yönetim ve sportif alanda kurumsallaşan Samsunspor, bu kurumsallaşmayı sahada hırs ve azimle birleştirirse, önce 1. Lig'e ardından da Süper Lig'e çıkabilir. Taraftar gücü, mali yapısı, birçok Süper Lig takımından iyi olan Samsunspor’da, eksik olan tek şey sportif anlamda beceri" dedi.

Mustafa TOGUR

Yorumlar (0)