Samsunspor Teknik Direktörü Taşkın, basınla buluştu: 'Düştüğümüz gibi kalkarız!..'

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, basın mensuplarıyla 'tanışma toplantısı'nda bir araya geldi. Taşkın, "Hep birlikte olursak bu takımı düştüğü yerden kaldırırız. Bu güce sahibiz" dedi

Samsunspor Teknik Direktörü Taşkın, basınla buluştu: 'Düştüğümüz gibi kalkarız!..'

Samsunspor'da yeni Sportif Direktör Reşat Çağan, Teknik Direktör Taner Taşkın, Basın Sözcüsü Suat Çakır ve Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Aydın Nuri Asan Tesisler'nde düzenlenen kahvaltıda basın mensupları ile biraraya gelirken, alınan bazı kararları ve bilgilendirmeleri gazetecilere sundu.


'BASINA YAPTIRIM UYGULAMAM':

Samsunspor Teknik Direktör Taner Tekin, basın mensuplarına, "Övgüyü seven bir insan değilim. Fakat eleştiri olduğunda da sizlere yaptırım uygulayacak bir insan da değilim. Kapıları kilitleyecek, haber almanızı engelleyecek şeyler yapacak bir kişi değilim, bu nedenle beni istediğiniz gibi eleştirebilirsiniz" dedi.

ÇAĞAN: HABERLER ZARAR VEREBİLİR
Gerçekleşen tanışma toplantısında konuşan Sportif Direktör Ali Reşat Çağan, güzel bir camiaya geldiğini ve burada Samsunspor'un başarısı, şampiyonluğu için mücadele edeceklerini ifade ederek, "Burada bir ve beraber olmalıyız. Biliyoruz ki haber yapmak için önceliğiniz var. Hatta kimi zaman haber önce yapmak için yarışıyorsunuz. Bu anlamda bilgi alışverişinin kesilmemesi için haftada bir basın toplantısı düzenleyerek durum değerlendirmesi yapacağız. Fakat bazen transfer haberlerini önceden sizin yapmanız bu kulübe ciddi ekonomik zarar verebilir. Bu nedenlede lütfen bizi hoşgörün. Bizler, futbolcular ve tabiki siz asla ayrı değiliz. Ancak nasılki sizler gazetelerinizde çalışırken biz gelip sizin çalışmalarınıza müdahale etmiyorsak, sizde bizim çalışma alanlarımıza müdahale etmezseniz çok seviniriz. Birlikte de çok işler başaracağımıza inanıyorum. Futbolculuğundan da tanıdğım Taner hocamız geldi takımın başına. Eminim başarılı olacaktır" dedi. 

TEKİN: ÇORBADA HERKESİN TUZU VAR
Teknik Direktör Taner Taşkın ise, "Düştüğümüz yerden hep beraber kalkacağız. Samsun'un güçlü bir basını var. Çalıştığımız hiç bir şehirde bu kadar kalabalık basın ile karşılaşmıyoruz. Samsun ve bölge, hatta ülke için ciddi bir sessiniz siz. Benim şahsım adına bir kaç isteğim olacak. Aslında bu toplantının asıl yapılma sebeplerinden biride bu. Şöyle ki; Beni telefonla arayarak haber yapan bazı arkadaşlar oluyor. Onlara ben seve seve sorularını cevaplıyorum ama bende başkanımla ve yönetim kuruluyla yaptığım istişarede, bazı şeylerin bir düzene sokulmasını istediler benden. Burada da o noktayı koyalım istedik. Transfer dönemindeyiz. Gelen giden oyuncular var. 'Hocam sizin istediğiniz oyuncular mı oluyor ? Yoksa yöneticilerin istediği oyuncular mı oluyor ? İstediğiniz şeyler oluyor mu ?' diye sorular oluyor. Benim burada şahsım adına istediğim şeyler gayet güzel oluyor ama benim istediğim bir takım anlamına gelmesin. Burda bir teknik heyet var. Beraberinde bir squad ekibi var. Başkanımız ve yönetimimiz var. Gerçekten bütün oyuncular benim bilgim dahilinde olmasına rağmen, tek tek araştırılıp, ortak noktada buluşuyoruz. Yani bu çorbada herkesin bir tuzu var" diye konuştu.

TRANSFER SORULARI
Gelen ya da giden oyuncular ile ilgili kendisine çok sık soru sorulduğunu da belirten Taner Tekin, "Gelecek gidecek oyuncular ile ilgili sorular soruluyor. Bu soruların muhattabı ben olmak istemiyorum. Ben daha çok takımla ilgili sizlerle muhattap olmak istiyorum. İlerde takım maçlara çıkacak. İyi oynayacak, kötü oynayacak. Bunların övgüsüde olacak, eleştiriside olacak. Bunların cevabını verebilirim ama diğer konularda, belirleyici ben olmayacağım. Bu kulübün bir basın sözcüsü var. sportif direktörü, yöneticileri ve başkanı var. Onları arayıp oyuncular ile ilgili kim geliyor kim gidiyor diye bilgi alırsanız bu beni daha mutlu edecek. Çünkü transfer konusunda konuşup, yanlış bir kelime söylemek istemiyorum orda" dedi.

Taner Taşkın ayrıca, "Samsunspor'da olmak istemeyen hiç bir oyuncuyu tutmayacağız. Bize, Samsunspor'u isteyen ve sahiplenen oyuncular gerekiyor. Geçen seneden kalan bazı oyuncular var. Onlarıda takip edeceğiz. Samsunspor'un yükselebilmesi için hep birlikte olmalıyız. Bazen eleştirilecek durumlarda siz basın mensuplarındanda hoşgörü bekliyor ve o an eleştirmek yerine yapıcı olmanızı bekliyorum. Samsunspor'un başarısı için bunlar çok önemli. Transferlerimiz bu ligin ağırlığını kaldırabilecek transferler. Her bir oyuncumuz Samsunspor'a geldiği için çok mutlu. Onların bu istekliliği sezonda bize bir adım önde olma avantajı sağlayacak. Samsunspor taraftarı da çok kaliteli. Onlar da takımına sahip çıkan ve her koşulda onların yanında olan insanlar. Dediğim gibi, hepimiz bir olursak, Samsunspor düştüğü gibi kalkacaktır" ifadelerini kullandı.

Haber:Onur EROL

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127