Hilas Otel

Çelik İnşaat

Samsunspor'dan örnek proje!

Samsunspor yönetimi, ortaya konulan 'Küfür etme, futbolu kirletme' projesiyle Türk futboluna örnek oldu. Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan İsmail Uyanık, "Hiçbir taraftarımız rakip takımın yarım metre üst tarafında onlara küfretmeyecek. Bizim böyle etik dışı yöntemlerle gelecek menfaatlere ihtiyacımız yok" dedi

Samsunspor'dan örnek proje!

Samsunspor'un kendi sahasında oynadığı mücadelelerde taraftarın tezahüratlarından dolayı ceza almamak için Başkan İsmail Uyanık ve yönetimi tarafından ortaya 'Küfür etme, futbolu kirletme' projesi konuldu. Türk futbolunda örnek teşkil eden proje hakkında bilgiler veren Başkan Uyanık, "Futbol ile küfrün bağdaşacak hiçbir yanı yok. Takımını desteklemenin küfür haricinde pek çok yolu var. Küfür hiçbir takıma fayda sağlamaz" şeklinde konuştu.

RAKİPLERİN KULÜBE ARKASI BOŞALTILACAK
Alınan karar kapsamında rakip takım yönetiminin ve yedek kulübesinin arkasındaki tribünde taraftar bulundurulmayacağını açıklayan Başkan Uyanık, bu bölgede kombinesi bulunan taraftarlara başka bölgelerden yer verileceğini belirtti. Maç gününde aile ve çocuklarıyla gelen taraftarların olduğunu belirten Başkan Uyanık, "Maçların bir şölen havasında geçmesini istiyoruz. Rakip takım ve taraftarlarına küfretmeden maçı taraftarlarımız takip etmeli" dedi.

'KÜFÜR VE HAKARET İSTEMİYORUZ'
Rakip takımın yedek kulübesindeki futbolcuların oturdukları yerin arkasını seyirciden arındıracaklarını belirten Uyanık, "Rakip takımın futbolcu ve teknik ekibine yönelik psikolojik baskı, küfür veya hakaret istemiyoruz. Yedek kulübelerinin arkasındaki tribünlerde bilet satılmışsa bile o biletleri iptal edeceğiz. Bilet alan taraftarımıza başka bölümden yer vereceğiz. Hiçbir taraftarımız rakip takımın yarım metre üst tarafında onlara küfretmeyecek. Bizim böyle etik dışı yöntemlerle gelecek menfaatlere ihtiyacımız yok."

'İNSANLIĞA YAKIŞMIYOR'
Başkan Uyanık, projenin başarılı olması için çalışacaklarını dile getirerek, "Güzel olan her şey taklit görür. Bizim, 'Tüm Türkiye'de böyle olsun.' diye iddiamız yok ama bunu kendi taraftarımız içinde uygularsak diğer takımların da uygulayacağına inanıyorum. Böyle olursa tribünlere daha çok kadın ve çocuk taraftar çekebiliriz. Futbol herkes için bir sevda. Futbol ile küfrün bağdaşacak hiçbir yanı yok. Takımını desteklemenin küfür haricinde pek çok yolu var. Küfür hiçbir takıma fayda sağlamaz. Aynı zamanda küfür, ayıp ve günah bir şey. İnsanlığa yakışmayan bir şey. Biz de bundan uzak duracağız."

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER