Samsunspor'da 'Kongre' kararı: Taraftarın dediği oldu!

Samsunspor Haber: Samsunspor Yönetim Kurulu olağanüstü genel kurul kararını kamuoyuyla paylaştı. Kırmızı Beyazlılar'ın olağanüstü ve seçimli genel kurulunun 20 Aralık Çarşamba günü yapılacağı belirtildi

Samsunspor'da 'Kongre' kararı: Taraftarın dediği oldu!

Samsunspor Haber - Samsunspor'da alınan başarısız sonuçlarının ardından istifası istenen yönetim kurulu, önceki gün olağanüstü kongreye gitme kararı almıştı. Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu yönetim kurulu ile Nuri Asan Tesisleri'nde yaklaşık 2 saat süren toplantı düzenledi.  

TARAFTARIN GÖSTERDİĞİ HASSASİYET
Yönetim kurulu toplantı sonrasında yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Yönetim Kurulumuz 27 Aralık 2014 tarihinde üstlendiği görevinde 2017-2018 sezonuna kadar öncelikli olarak kulübün içinde bulunduğu ağır borç yükü, puan silme cezaları ve yaptırımların önüne geçmek, ligde kalmak ve mali yapıyı düzeltmek hedefiyle çalışmıştır. Yeni sezona ise Süper Lig’i hedefleyerek başlamış, plan ve transferleri kulüp mali yapısını da dikkate alarak bu hedef doğrultusunda yapmıştır. Fakat son dönemde alınan sonuçlar, hedeften uzaklaşıldığı yönünde intibaların oluşmasına yol açmıştır. Bugün, teknik ekibi ve futbolcusu ile önemli bir sportif kadrosu ile toplanan 15 puanı, henüz oynanmamış 20 lig karşılaşması olmasına rağmen,  taraftarlarımızın gösterdiği bu hassasiyeti anlayış ile karşılıyor ve önümüzdeki süreçle ilgili kongre kararı aldık."

Yapılan açıklamada ayrıca kulüp başkanlığına aday olacak ve kongrede oy kullanacak olan üyelerin bir aksaklık ile karşılaşmamaları adına Samsunspor Resmi internet sitesinde yayımlanan 'Kulüp Ana Tüzüğü'nün dikkatle incelenmesi uyarılarında bulunuldu. 

İŞTE KONGRE TARİHİ VE SAATİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kent Kültür Merkezi'nde yapılacak olan olağanüstü kongre 20 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 16.00'da gerçekleştirilecek. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde 28 Aralık 2017 tarihinde Perşembe günü saat 16.00'da çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek.

YENİDEN ADAY OLACAK MI?
Öte yandan Başkan Erkurt Tutu'nun yeniden aday olup olmayacağı kesinlik kazanmadı. Basın mensuplarının yeniden aday olacak mısınız sorusunu başkan Tutu yanıtsız bırakdı.

Haber: Ali BİROL

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826