Hilas Otel

Çelik İnşaat

'MÜCADELE' yürüyüşü! Samsun kırmızı beyaza boyandı

Samsunspor'un 53'üncü Yıl Dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen yürüyüşte binlerce Samsunsporlu bir araya gelerek tüm şehri Kırmızı Beyaza boyadı

'MÜCADELE' yürüyüşü! Samsun kırmızı beyaza boyandı

Taraftarların gerçekleştirdiği, Samsunspor'un 53'üncü Kuruluş Yıl Dönümü 'Mücadele' Yürüyüşü'nde bir araya gelen binlerce Samsunsporlu, Gazi Parkı'ndan başlayarak eski 19 mayıs Stadyumu'na yürüdüler. Yol boyunca meşalelerle tüm şehri Kırmızı Beyaza boyayan taraftarlar, sloganlar atarak stada giriş yaptılar.

TAŞÇI'DAN DESTEK
Taraftarlar ile bir araya gelen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'da, yürüyüşte yer alarak taraftarlarla birlikte sloganlar attı ve onlara eşlik etti.

'UYANIŞ SEZONU'NDA MÜCADELE YÜRÜYÜŞÜ'
'Uyanış Sezonu'nda Mücadele Yürüyüşü' olarak adlandırılan yürüyüşte hazırlanan pankartlar ve kırmızı beyaz sislerle eski stada kadar yapılan yürüyüşte yoldan geçen vatandaşlar da taraftarları alkışlayarak destek verdi. Stadyumda tribünlerde her zamanki yerlerini alan taraftarlar, şampiyonluk şarkıları ve sloganlar atarak kutlamaya devam etti. Taraftarlar, yürüyüş öncesi yaptığı açıklamada ,"Bu sene yani Uyanış-Mücadele sezonunda PTT 1. Lig'e, 55. kuruluş yıldönümümüzde de Süper Lig'e çıkacağız" şeklinde konuştular.

SAMSUNSPOR'UN TARİHÇESİ
1965 yılında Samsun'da bulunan beş amatör mahalli lig takımı olan 19 Mayıs, Fener Gençlik, Akınspor ve Samsun Galatasaray Gençlik kulüpleri Samsunspor'a katılarak dönemin Ticaret Bankası vekili Kadri Ersan'ın kulüp başkanlığında kırmızı-beyaz renkleri benimseyen Samsunspor vücut bulmuş ve resmen Türkiye 2. Futbol Ligi'nde boy göstermeye başladı. Böylece Samsunspor, profesyonel futbol faaliyetlerine başladı. Samsunspor'u oluşturan kulüplerin birleştiği tarih olan 1927 kulübün esas kuruluş yılı olmasına rağmen resmi kuruluş tarihi, profesyonelliğe başvurduğu tarih olan 30 Haziran 1965 olarak kabul edilmektedir. Kulübün başvurusu ise Beden Terbiyesi Umum Müdürlüğü'nce 19 Temmuz 1965 tarihinde onaylanmıştır. Kulübün tescil fişinde yer alan bilgilere göre kulübün bu dönemde futbol, basketbol, voleybol, atletizm, güreş, masa tenisi ve boks şubesi bulunmaktaydı. Samsunspor 1965 yılından beri profesyonel olarak liglerde yer alıyor. 

Haber: Kenan KAYA- Mustafa TOGUR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER