banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

İsmail Uyanık'tan tarihi ayar - Samsunspor Haberleri

banner1357

Yılport Samsunspor, Pendikspor maçında rakip takım futbolcularının oyunu soğutmaya yönelik fair-play dışı hareketlere sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

SAMSUNSPOR 13.09.2019, 08:50
İsmail Uyanık'tan tarihi ayar - Samsunspor Haberleri
banner1353
banner1375

Yılport Samsunspor, Pendikspor maçında rakip takım futbolcularının oyunu soğutmaya yönelik fair-play dışı hareketlere sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Başkan İsmail Uyanık imzalı bildiride, "Yılport Samsunspor kulübü olarak her zaman dile getirdiğimiz gibi adil ve göze hoş gelen oyundan yanayız. Puan almak için her yol mubahtır anlayışını reddediyoruz" ifadelerine yer verildi.

SADAHAKİ OYUN SÜRESİ SON DERECE KISALIYOR

Yılport Samsunspor tarafından Başkan İsmail Uyanık imzalı yayımlanan bildiride, "Modern futbolun geldiği noktanın aksine, ülkemizde ve özellikle de şu an mücadele ettiğimiz TFF 2.liginde oynanan karşılaşmalarda aktif futbol süresinin çeşitli sebepler ile son derece kısaldığını görüyoruz. Oyunun düdükler ile sürekli durmasının yanı sıra sahadaki futbolcuların çeşitli sebepler ile zaman geçirmeye çalışması oyun temposunun bir türlü yükselmemesine neden olmaktadır. Bu sebeple, futbol ana amacından uzaklaşmakta ve vadettiği heyecan, eğlence ve seyir zevkini insanlara sunamamaktadır" ifadelerine yer verildi. 

samsunspor

OYUNUN SAYGINLIĞINA UYGUN HAREKET EDİLMELİ

Mesajın devamında şu ifadelere yer verildi: "Yılport Samsunspor kulübü olarak her zaman dile getirdiğimiz gibi adil ve göze hoş gelen oyundan yanayız. Rakiplerimizin de oyunun saygınlığına uygun hareket etmesini arzu ediyoruz. Puan almak için her yol mubahtır anlayışını reddediyoruz. Bu bağlamda ligin 2. haftasında karşılaştığımız Pendikspor karşısında rakibimizin sistemli ve planlı şekilde oyun süresinden çalma girişimlerinin bu denli fazla olmasını uygun bulmuyoruz. Daha fazla taraftarın tribünlere çekilmesi ve Türk futbolunun daha iyi seviyelere gelmesi için tüm takımlarımıza görev düştüğünü hatırlatmak ve tüm takımlarımızın futbolun güzelliklerini ortaya çıkarabileceklerine dair inancımızı yinelemek istiyoruz."

Başkan İsmail Uyanık imzalı bildiride, "Yılport Samsunspor kulübü olarak her zaman dile getirdiğimiz gibi adil ve göze hoş gelen oyundan yanayız" ifadeleri kullanıldı.

Bildiride, daha fazla taraftarın tribünlere çekilmesi ve Türk futbolunun daha iyi seviyelere gelmesi için tüm takımlara görev düştüğü hatırlatıldı.

Mustafa TOGUR

Yorumlar (0)