banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

İsmail Uyanık fitnecilere fena çattı - Samsunspor Haber

banner1357

Samsunspor Kulübü Derneği Başkanı İsmail Uyanık, "Şehrimiz ve taraftarımız, takımının arkasında dursun, sahip çıksın. Ertuğrul Sağlam önderliğinde neler yapabileceklerini görsün ve keyfini çıkarsın. Ben inanıyorum ki bu sezon şampiyonluk gelecektir. Şimdi takımımıza destek olma zamanı" dedi.

SAMSUNSPOR 23.11.2019, 08:57 23.11.2019, 09:34
1626
İsmail Uyanık fitnecilere fena çattı - Samsunspor Haber
banner1353
banner1375

Geçtiğimiz günlerde Yılport Samsunspor A.Ş'deki ortaklığından ve görevinden ayrılan Samsunspor Kulübü Derneği Başkanı İsmail Uyanık, Samsun Medya Grubu'na birbirinden özel açıklamalarda bulundu. Nuri Asan Tesisleri'nde Salim Yıldız'ın sorularını cevaplayan Başkan İsmail Uyanık, dernek ve şirket paydaşlığını, Galip Öztürk ile olan görüşmesini ve Ertuğrul Sağlam'ın gelişiyle alakalı merak edilenleri anlattı. 

DESTEĞİ VAR

Galip Öztürk ile geçmişe dayanan sıkı bir dostlukları olduğunu belirten Samsunspor Kulübü Derneği Başkanı İsmail Uyanık, "Galip Öztürk, 1995-96 dönemlerinde benim yönetimimde yer alan bir isim olmuştur. Kendisi Samsunspor'un her zor anında bu kulübün yanında yer almıştır. Samsunsporluluk konusunda ortak sevdada buluştuğumuz bu görüşmeden başka anlamlar çıkarılmamalıdır. Kimse Galip Beyin Samsunsporluluk sevdasını inkar edemez. Ben kendisiyle dönem dönem görüşüyorum. Basketbol ulaşım sponsorumuz Metro'dur. Bir sözümüzle kendisi bizleri kırmamıştır" dedi. 

ERTUĞRUL BENİM AHİRETLİĞİMDİR

Ertuğrul Sağlam'ın gelmesine en çok sevinen isimlerden birisi olduğunu dile getiren Başkan Uyanık, "Ertuğrul ile geçmişte birçok yaşanmışlıklarımız ve güzel anılarımız var. Samsun'da onun gelmesine sevinen 1 milyon kişi varsa, bunların en başında ben gelirim. Kendisiyle iyi günde, kötü günde beraber olduk. Ertuğrul, benim ahiretliğimdir. Aramızda hiçbir sorun yok. Geçen sezondan bu yana kendisi bizim getirmek istediğimiz hoca adaylarından birisidir. Geçen zaman Samsunspor'daki yaşanan gelişmeler Ertuğrul için de önemli bir etki olmuştur. O da artık kendi yuvasına dönüp bu projenin en önemli aktörlerinden olması gerektiğini anlamıştır. Ertuğrul'un burada olması, Samsunspor için büyük bir güvencedir" diye konuştu.  

DAHA HASSAS DAVRANACAĞIZ

Dernek ve A.Ş'nin ayrı olduğunu belirten Başkan İsmail Uyanık, "Dernek ve şirket, iki ayrı yapıdır. Samsunspor Kulübü Tesisleri, dernek bünyesindedir. Bugünden sonra dernek bu hizmetlerini her zamankinden daha hassas ve güçlü olarak vermeye devam edecektir. Ortalıktan ayrılma sürecim, dernek başkanlığımı etkilemiyor. Bunu da farklı şekilde kullanmak benim tarzım değildir, beni tanıyan tanır. Samsunspor, Samsunlularındır. Bu böyle biline. Samsunspor, Samsun'u temsil etmektedir. Kimse aklında dernekle, şirket ayrı kutuplardır diye düşünmesin! Bunları yaptırmak isteyen dedikoducular, gıybetçiler oldu, olmaya da bundan sonra da devam edecektir. Biz provokasyonlara kulak asacak kadar cahil insanlar değiliz" diye konuştu. 

HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK

Başkan Uyanık, "Aktif görevde ve futbol takımı içerisinde yer almayacağım. Kamuoyu bilmeli ki dernek ile A.Ş arasında sıkıntı ve anlaşmazlık yoktur. Her zamankinden daha hassas davranacağız. Başarıyı istemeyen insanların hevesini kursaklarında bırakmak durumundayız. Dernek ile şirket 'etle tırnak' gibi olmalıdır. Biz üzerimize düşeni bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yapacağız. İsmail Uyanık'ın bırakması, dernek ile şirket  arasında bir sorun olduğunu göstermez. Bir süreç içerisindeyiz, yaşayıp göreceğiz bunu da. Tekrar aynı yapı da bir daha yer almayacağım. Bugünden sonra herkesin söylemlerinde, yazılarında ve röportajlarında çok daha dikkatli olacağını umut ediyor ve öyle olacağını tahmin ediyorum" dedi.  

Salim YILDIZ - ÖZEL 


 

  

 
 

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:06
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:05